Wyjaśniamy czym jest badanie USG 3d

Wszystkim przyszłym mamom, które zjawiają się u nas w gabinecie polecamy robienie badań rutynowych co miesiąc. Nie ma innej możliwości, to jedyny pakiet minimum na dokładkę. Rutynowe badania, jakie trzeba w ciąży wykonywać raz w miesiącu, to przede wszystkim badanie moczu (może być ogólne), morfologia, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie pulsu dziecka. To jest pakiet podstawowy, dzięki któremu już da się wykryć choroby płodu, choroby matki.
Jeśli jesteś oczekującą dziecka matką po trzydziestym piątym roku życia, to zdaj sobie sprawę, że u ciebie inne już badania będą wymagane np. badania prenatalne. Twój lekarz prowadzący ciążę powinien cię nakierować i zapoznać z tym, co jest ważne dla ciąży, dla dziecka i dla ciebie. Twój wiek dojrzały nie jest łatwym sprzymierzeńcem przy noszeniu dziecka. Organizm kobiety nie potrafi już tak dobrze sobie radzić z ciążą, która jest jakby obcym ciałem w organizmie. Dlatego, w tym okresie bardzo dużo odnotowuje się poronień. Domniemywamy, że byłoby mniej tego typu przykrych wydarzeń gdyby była większa świadomość kobiet w tym, że trzeba się badać. Nie tylko opierać się na badaniach podstawowych czyli takich jak morfologia, mocz itp. W tym wieku już stawiamy na badania z wyższej półki. Na pewno, będzie konieczne częstsze Usg 3d , chociaż i ono nie jest w stanie tak łatwo wyryć nieprawidłowości.
Jeśli jest się w wieku powyżej lat trzydziestu pięciu, to zazwyczaj lekarz powinien zalecić kobiecie wykonanie badań prenatalnych. Ich celem jest wyeliminowanie lub też potwierdzenie, ze dziecko nosi jakieś choroby genetyczne. Poza tym, w wieku dojrzałym także samej kobiecie ciąża jest już zagrożeniem. Nie ma już młodego ciała, energii, siły na to, aby znosić trudy ciąży. W ślad tego, trzeba starać się o dziecko wcześniej i nie zwlekać jeśli są ku temu jakieś predyspozycje.