Wyjątkowo ubrane święta

W ogrodzie przydomowych stosuje się doniczki przez cały rok. W okresie bożonarodzeniowym wszelkie pojemniki mogą stanowić dobre tło dla innych świątecznych ozdób. Zwykła choinka włożona w rattanową donicę zyska na wyglądzie. Idealnym wyjściem będą doniczki z samo podlewaniem. Ograniczą one konieczność dbania o drzewko w czasie, gdy tak naprawdę mało, kiedy o tym myślimy. Wyjątkową ozdobą jest nowość, świecące choinki, które można stosować w najróżniejszych miejscach.

Wyjątkowe święta

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem. Niby jest zimno, wszędzie zalega chlapa a jednak każdy kocha okres przedświąteczny. Tę bieganinę za prezentami, ubieranie choinki, wielogodzinne przygotowywanie posiłku. Żeby czas przedświąteczny pozbawiony był zgrzytu niedociągnięć, warto zadbać jego ozdobienie. Nawet tradycyjna choinka nie postoi długo i nie będzie wyglądała tak imponująco w stojaku, jak może w doniczce. Pusty parapet domu może przyciągnąć uwagę nowością, jaką są świecące choinki. Warto postawić na łańcuchy diodowe, kurtyny świetlne, nitki z diodami czy niewielkie lampki choinkowe powieszone w miejscach mniej oczywistych, dodających otoczeniu świątecznego nastroju. Tym bardziej, że zazwyczaj ozdoby zasilane są tradycyjnym napięciem 230 V lub działają na baterie, co jest szczególnie pomocne przy układaniu lampek w szklanych wazonach, gdzie kabel utrudniałby zorganizowanie ekspozycji.

Żeby ozdoby świąteczne były odpowiednio dobrane warto wziąć pod uwagę kilka zasad:

  • Wszelkie przewody, oprawy i żarówki muszą być nienaruszone
  • Warto zadbać, żeby obudowy przewodów były giętkie, najlepiej powleczone gumą
  • Litera „F” gwarantuje niepalność produktu
  • Idealne są elementy, które można łączyć z innymi w większe zestawy
  • Podwójny kwadrat jest gwarancją podwójnej izolacji przewodów
  • Opakowanie jest wyposażone we wszystkie informacje i instrukcję obsługi, zgodnie z wytycznymi UE
  • Ozdoby mają oznaczenie IP44, co daje pewność, że są bezpieczne do stosowania

Nie tylko tradycyjne ozdoby są popularne

Dotąd najczęściej stosowanych ozdób świątecznych należą tradycyjne lampki choinkowe używane nawet na zewnątrz budynków. Rynek prześciga się jednak w coraz nowszych rozwiązaniach. Nowością są, wspomniane wcześniej węże świetlne, najczęściej zaopatrzone w energooszczędne diody, łańcuchy diodowe, kurtyny. Wszystkie w nowoczesnym wzornictwie, zgodnie z panującymi modami i wyznacznikami dobrego gustu. Tylko, bowiem takie urządzenia gwarantują zadowolenie oraz ponadczasowość produktu.

Coraz częściej stosowane są również świecące choinki wykonane z przezroczystego lub półprzezroczystego tworzywa sztucznego. Mają one zaprogramowane kolory świecenia, intensywność świecenia czy zdalne sterowanie. Są prawdziwą ozdobą, zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Idealnie wyglądają na parapetach, mogę zastąpić tradycyjną choinkę, szczególnie w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju. Jest to produkt zazwyczaj bezawaryjny, lekki, odporny na warunki środowiska, przegrzanie i niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Posiadają stabilną podstawę, są łatwe do czyszczenia i zazwyczaj produkują je rodzime, polskie firmy. Na pewno posiadają wymagane certyfikaty CE i polecane są każdemu.

Świecące są nie tylko choinki, ale również sople, kostki, walce i nowoczesne formy przestrzenne. Stwarza to wiele możliwości aranżacyjnych i praktycznie nieograniczone pole do popisu.

Doniczki są również wyjątkowym elementem ozdobnym

Podczas świąt nasze otoczenie możemy ozdobić nie tylko choinkami i iluminacjami świetlnymi. Idealne do tego celu są doniczki. Duże do ustawiania w nich np. choinki i innych stroików, małe do ustawienia na stole. Tutaj również mamy pełną dowolność stosowania. Na rynku istnieją doniczki z technorattanu, rattanowe, gabionowe, z hiacyntu wodnego. Wszystkie w przeróżnych rozmiarach, dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Idealne do zastosowania w mieszkaniach są doniczki samo podlewające, dzięki którym drzewko nie tylko jest podczas świąt bezproblemowe, ale również szybkiej się ukorzeniu przesadzone do gruntu. Małe doniczki natomiast idealnie przystroją świąteczny stół, ochronią zazwyczaj białe obrusy przed ubrudzeniem czy zachlapaniem woskiem świec, wydłużą znacznie świeżość np. gałązek świerkowych, mahoni itd.

Warto, więc zadbać o ładne otoczenie podczas świąt. Mamy tak dużo możliwości, że błędem byłoby z nich nie skorzystać.


Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca donice drewniane: http://ogrodolandia.pl/donice-drewniane