Wyjątkowość Ceramiki Mynte Ib Laursen

Ib Laursen jest duńską marką, projektującą i produkującą dekoracje do wnętrz, meble, tekstylia oraz słynną Ceramikę Mynte, która znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Na czym polega jej wyjątkowość? Czy popularna jest tylko dlatego, że jest produktem słynnej duńskiej marki?

Ceramika Mynte jest coraz bardziej lubiana i coraz częściej kupowana na całym świecie. W Polsce dostępna jest głównie w sklepach internetowych, w których to Polacy coraz częściej robią zakupy artykułów wyposażenia wnętrz. Szybkość zakupów i bogaty wybór asortymentu, którego nierzadko nie mają sklepy stacjonarne, przekonuje coraz większą liczbę klientów. Ów bogaty wybór sprawdza się zwłaszcza w przypadku ceramiki Mynte. Obejmuje ona bowiem wiele kolorystycznych kolekcji, a w każdej kolekcji znajduje się bogaty wybór naczyń: talerze o różnych wielkościach, misy, miseczki, filiżanki i kubki, formy do pieczenia, pojemniki do przechowywania i wiele innych akcesoriów kuchennych.

Wyjątkowość tej ceramiki doceniają Ci, którzy szukają piękna w rzeczach codziennego użytku, którzy lubią gotować i piec. Ceramika Mynte to bowiem nie tylko niezwykłe walory użytkowe, ale również piękne wzornictwo i niezwykła paleta kolorystyczna. Owe walory użytkowe to przede wszystkim ogromny wybór naczyń o różnych wielkościach, dzięki czemu przygotowywanie posiłków jest łatwe i przyjemne. Każda kolekcja kolorystyczna to miski w kilku rozmiarach, miski ze specjalnie wyprofilowanym dzióbkiem, dzięki którym można łatwo przelać ich zawartość do garnka lub formy do pieczenia. To również bogactwo form i foremek do pieczenia: foremki na muffinki, kokilki, formy na babkę z kominkiem, na tartę i zapiekankę – a każda z nich dostępna jest w każdym kolorze, który oferuje Ib Laursen w swoich kolekcjach: począwszy od delikatnego koloru czystej bieli, poprzez orzeźwiającą miętę, romantyczny róż, głęboki turkus, tajemniczy szary, aż po mocną i wyrazistą czerwień, która sprawdza się  zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, kiedy to czerwień jest kolorem obowiązkowym. Żadna inna marka nie oferuje takiej bogatej palety kolorystycznej w ceramice użytkowej. Zgodnie z polityką marki Ib Laursen, każdego sezonu wprowadzany jest nowy kolor, co stanowi gratkę dla kolekcjonerów naczyń tej marki.

Wyjątkowość Ceramiki Mynte to także możliwość użytkowania jej w zmywarkach, w lodówkach, piekarnikach, mikrofalówkach, a nawet w zamrażarkach bez obawy, że naczynia się zniszczą, odbarwią lub ukruszą. Gdy ktoś często gotuje, szczególnie docenia te możliwości. Naczynia te często są również tak zaprojektowane, że łatwo je przechowywać: miski swobodnie wchodzą jedna w drugą, dzięki czemu oszczędza się miejsce w kuchni. Miseczki, miski, kubki mają wygodne, spore uchwyty, dzięki czemu bezpiecznie można zawiesić je na kuchennych wieszaczkach lub kołkach. Kolejnym atutem jest wzornictwo ceramiki: z jednej strony oryginalne, a z drugiej takie, że doskonale komponuje się z innymi kolekcjami, z innym stylem, dzięki czemu ceramikę tę można swobodnie zestawiać z produktami innych marek.

Ceramika Mynte to naczynia wyjątkowe, które nie tylko sprawdzają się w każdej kuchni, pod względem praktycznym, ale są także piękną dekoracją każdej kuchni. Jest niezbędnym wyposażeniem kuchni osób, które kochają gotować, piec i zwracają uwagę na estetykę wykonania przedmiotów codziennego użytku.