Z monofonii na polifonię

Lata kiedy dzwonki monofoniczne były w pożytku powszednim skończyły się dawno. Teraz każdy używa mp3 jako dzwonka najnowszej technologii.W moim pierwszorzędnym telefonie monofonia nie czyniła na nikim efektu. Dopiero kiedy mój stryjek nabył sobie bardzo ładną Nokie z dzwonkami polifonicznymi przekonałem się że jest to coś kapitalnego. Łaknąłem mieć coś takiego samego. Poniechałem wysiłków z jednego mojego marzenia, który miał być telefon do komputera. To miała być pradziejowa telefonia internetowa. Ale zadecydowałem oszczędzać i rezygnować z ojca technologii – voip.
Po roku oszczędzania udało mi się zastąpić telefon na taki z dzwonkami polifonicznymi. Od razu również nabyłem sobie gazetą i począłem wysyłać sms. Chodziło mi o ściągnięcie niemałej ilości muzyki na komórkę. Pojechałem do stryjek pochwalić się aparatem telefonicznym, gdyż był to model o masę nowocześniejszy niż jego. Jakie musiało być moje zdumienie wielkie. Moja szczęka wylądowała podobno na moich butach. Mój stryjek miał komórkę odtwarzające muzykę mp3.
Historia zatoczyła krąg a ja znowu zacząłem oszczędzać cały rok, darując sobie telewizor, który miał mieć kineskopowy ale za to stu hercowy kineskop.