Żaluzje, a może rolety?

Na słońce teoretycznie nigdy nie powinno się narzekać. Promienie słoneczne potrafią bowiem bardzo skutecznie wytępić z naszego organizmu nadmiar złych emocji, stresów i przygnębienia. A jednak bywa tak, że słońce przeszkadza nam w codziennym życiu. Zbyt duże nasłonecznienie salonu to zmora wszystkich, którzy w salonie przede wszystkim nastawiają się na oglądanie telewizji. Promienie słoneczne odbijające się od ekranu monitora nie pozwalają na obejrzenie ulubionego serialu lub długo wyczekiwanego filmu.

Czy można zrobić coś, co jednocześnie nie wykluczy w naszym pokoju słońca, a jednocześnie pozwoli na lepsze korzystanie z telewizora?

Pamiętajmy o jednym, słońce to domena lata i wiosny. Przez większą część roku pojawia się w naszym domu tylko przez kilka godzin dziennie.

Warto zatem nie rezygnować podczas projektu domu z usytuowania pokoju dziennego w bardzo nasłonecznionym miejscu. Lepiej jest zainwestować w jakąś ochronę okien, która pozwoli nam pracować nad nasłonecznieniem naszego wnętrza oraz monitorować jego zmiany.

W kwestii mobilnej przysłaniania okna pomóc nam mogą wszelkiego rodzaju żaluzje oraz rolety montowane do ramy okiennej na zewnątrz lub od wewnątrz domu.

Żaluzje zazwyczaj mają postać cienkich, poziomych blaszek. Dawniej kojarzyły nam się wyłącznie z czystym metalem, dzisiaj mają już różne kolory i różne faktury.

Rolety z kolei to materiał, który przesuwamy wzdłuż okna przy pomocy specjalnego mechanizmu. Rolety mogą być wykonane z materiału i najczęściej to właśnie takie kupujemy. Gama kolorystyczna jest tak rozbudowana, że nie powinniśmy mieć problemu z dobraniem najbardziej odpowiedniego.