Zasady ubioru dla puszystych

Ludzie otyli mają zazwyczaj duże trudności z dopasowaniem codziennego ubioru. Standardowe sklepy optymalizują ofertę na wieszakach, standaryzują ją, a zatem nie posiadają rozmiarów, które po prostu się statystycznie nie sprzedają. Istnieje jednak kilka interesujących, praktycznych zasad pozwalających, tzw. osobom puszystym dopasować garderobę nie tylko wygodnie, ale przede wszystkim modnie. W artykule poznasz te najważniejsze z nich.

Dopasowanie ciuchów jako zasada numer jeden

Osoba z nadwagą pragnąca jednak wyposażyć się w ubrania wysokiej klasy, wygodne, wpisujące się w nowoczesne trendy powinna poświęcić maksymalną uwagę na mierzenie każdej pozycji. Im bardziej dopasowany ciuch do ciała, tym lepiej z perspektywy właściwego wyglądu. Najgorzej wygląda na człowieku otyłym ubranie zbyt duże, wszelkiego typu bluzy, dresy, za duże marynarki, itp. Dopasowane, a nawet uszyte na zamówienie wersje codziennych ubrań to szansa wizualnego zrzucenia kilogramów. Trzeba jednak ostrożnie podchodzić do projektów wyszczuplających ubrań, bazujących na zwężaniu. Niektóre z nich uciskają, nie pozwalają na naturalny ruch ciała, wywołują dyskomfort podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Zakupy w specjalistycznych sklepach

Osoby puszyste powinny unikać klasycznych sklepów z odzieżą, wszelkiego rodzaju standaryzowanych sieciówek. Coraz częściej można spotkać ubrania dla puszystych, produkowane tylko w tej grupie docelowej. Dzięki temu nie musisz wstydzić się pobytu w przymierzalni, otrzymujesz fachową poradę i ciuch, którego nie trzeba przerabiać u krawca, aby w ogóle nadawał się do użytku.

Pionowe wzornictwo i wycięcia

Osobom puszystym poleca się ubrania z wzornictwem przechodzącym całkowicie pionowo po sylwetce. Pionowe pasy, większe grafiki rozchodzące się po ciele to okazja do wizualnego wydłużenia człowieka. Wszelkiego rodzaju rozcięcia typu V, dłuższe rękawy, stylizacje bazujące na mocnych, kontrastujących kolorach sprawdzają się u ludzi z drobną i większą nadwagą. Puszystym poleca się mocno materiały naturalne połączone z domieszką sztucznych, ponieważ dzięki temu unikniesz zapocenia garderoby.

Właściwe połączenia materiałowe dla osób puszystych

Kupuj ubrania dla puszystych przynajmniej w dwóch wersjach na zmianę, ponieważ tacy klienci szybko przecierają spodnie, koszulki i inny asortyment. Dobrze jest zatem od razu zaopatrzyć się w podstawowe środki pielęgnacyjne. Rady pozwolą ci chodzić modnie przez cały rok, niezależnie od posiadanej wagi. Czy posiadasz własne zasady noszenia ubrań i jakie wskazówki podobają ci się najbardziej?

Najtańsze ubrania dla puszystych znajdziesz na bmc-zone