Zdobywanie linków do strony

Zdobywanie linków to wieloaspektowe zagadnienie, na temat którego prawie każdy pozycjoner ma własne zdanie. Profesjonalni pozycjonerzy nie zgadzają się co do tego, które techniki zdobywania linków przynoszą najlepsze skutki. Sytuacja ta z pewnością nigdy się nie zmieni, dlatego, że skrypty wyszukiwarek niemal codziennie się zmieniają.

Jest jednakowoż pewna kwestia, którą poprze prawie każdy doświadczony specjalista SEO. Jeśli myślisz przyszłościowo o swojej stronie internetowej, powinieneś zadbać o optymalne zróżnicowanie prowadzących do niej odnośników. Znaczy to, że nie wolno ograniczać się tylko do linków z katalogów stron, czy też tylko do systemów wymiany. Taki sposób linkowania jest łatwy do odkrycia i nie wróży dobrze na przyszłość.

Po pierwsze pozyskaj jakościowe linki prowadzące do strony startowej Twojego serwisu. Oznacza to zainwestowanie w płatne katalogi stron, które na przestrzeni lat zdążyły zdobyć już swoją korzystną reputację w wyszukiwarkach. Należałoby także rozejrzeć się za sposobnością wymiany linków z porządnym serwisem powiązanym tematyką z naszą branżą. Często opłaca się też pokusić się o kupno linków na stronie z wysokim rankigiem PageRank.

Następnym cennym źródłem linków są znane każdemu pressel pages, czyli katalogi tekstów reklamowych. W tej branży dominują głównie blogi na silniku WordPress. Jeśli jednak chcesz osiągnąc dobrą dywersyfikację linków, pomyśl też nad skorzystaniem z ofert stron, oferujących kupno linków na własnych stronach tematycznych. Wraz z prywatną bazą precli stanowi to idealne źródło linków tekstowych.

Przez ostatnie zmiany w algorytmach Google, coraz wyraźniejszą skutecznością cieszą się odnośniki z for internetowych powiązanych tematyką z pozycjonowaną stroną. By zdobyć linki z wartościowych for, musisz w ustawieniach profilu utworzyć odpowiednią sygnaturkę postów odnośnikiem w treści i potem wtrącać się do kilkunastu dyskusji na łamach forum. Uważaj na to, żeby posty nie przypominały spamu! Muszą to być ciekawe odpowiedzi, lub też pytania, które pomogą zdobyć Ci zaufanie w oczach administratorów i forumowiczów.

Inne, skuteczne sposoby na oryginalne linki to wartościowe komentarze na stronach prywatnych, linki w profilach użytkowników na poczytnych witrynach, a także na stronach typu Wikipedia. Nie powinieneś także zapominać o portalach społecznościowych, które przez duża liczbę osób uznawane są za najbardziej przyszłościowe dla SEO. Opcji jest naprawdę wiele więcej, wystarczy jedynie trochę ruszyć głową i poszperać w internecie 😉