Zegarki damskie

Do czego ma służyć zegarek? Odpowiedź pozornie jest prosta: ma wskazywać czas. Jednak połączenie sztuki zegarmistrzowskiej z elektroniką sprawia, że odpowiedź jest o wiele bardziej skomplikowana. Odpowiedź nie jest też tak jednoznaczna, jeśli chodzi o zegarki damskie. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy zegarek na rękę skonstruowano właśnie dla damy. Była to królowa Neapolu. To dla niej, jak podają archiwa szwajcarskiej firmy, Breguet wykonał w 1810 roku zegarek do noszenia na nadgarstku.

Jakie cechy posiada zegarek damski?

Czym się różni zegarek damski od męskiego? Pierwsza odpowiedź, jaka się od razu narzuca to; wielkość. Chociaż nie jest to takie oczywiste. Współczesne panie mają bardzo zróżnicowany gust. Jedne lubią małe, delikatne zegarki, inne – solidne, sportowe. Firmy zegarmistrzowskie konstruują jedne i drugie.

Zegarki dla pań aktywnych, zapracowanych odznaczają się wielofunkcyjnością, podobnie jak męskie. Dzięki osiągnięciom w miniaturyzacji elektroniki zegarki nie ograniczają się tylko do wskazywania godziny i daty. Mogą pełnić funkcję aparatu cyfrowego, odtwarzacza pliku mP3, mogą mieć wmontowany termometr czy barometr, kilka alarmów. Zwykle jednak panie nie ekscytują się nowinkami technicznymi. Do codziennego użytku potrzebują zegarka precyzyjnie wskazującego czas, estetycznie wykonanego, skromnego i zarazem eleganckiego, a także wytrzymałego i odpornego na mechaniczne uszkodzenia.

Zegarki luksusowe

Każda kobieta, we współczesnym świecie – zapracowana, zabiegana, marzy o odrobinie luksusu. Takim luksusowym przedmiotem może być zegarek, który pełni funkcję prestiżową, podkreśla status społeczny posiadacza i jego pozycję materialną. Są to na przykład takie marki jak: Rolex, Calvin Klein, Diesel, Tissot, Omega. Cechuje je wysoka jakość, precyzja wykonania i niezawodność.

Panie maja wybór, jeśli chodzi o wielkość koperty, rodzaj bransolety czy kolor tarczy. Zwykle koperta jest wykonana z nierdzewnej stali o kolorze srebra lub złota. W wersji bardziej luksusowej ze złota, srebra czy platyny. Kolor tarczy to między innymi różowy, czarny, szary, srebrny, lustrzany. Szkiełko – najczęściej mineralne  lub szafirowe o wysokiej odporności na zarysowania. Bransoletki – skórzane, także z krokodylej skóry, z metalu nierdzewnego lub metalu szlachetnego. Dodatkową funkcję zdobniczą pełnią kryształki Svarowskiego, brylanciki czy inne szlachetne kamienie. Takie zegarki to prawdziwe klejnoty, pełniące funkcję biżuterii, pasujące klasą do eleganckiego stroju zadbanej kobiety. No i nie oszukujmy się, wymagają trochę gotówki. Doskonale nadają się na prezent od zakochanego pana.