Zestaw kawowy technorattan na naszym tarasie

Zestaw kawowy technorattan na naszym tarasie

Kawa na własnym tarasie w sobotni poranek jest czymś, o czym marzy wielu z nas. Odpowiednio zaaranżowany taras to idealne miejsce nie tylko do popijania kawy, ale i czytania książek, relaksowania się, pracy przy komputerze. Możliwości jest naprawdę wiele. Jak stworzyć takie wielofunkcyjne miejsce na naszym tarasie? Okazuje się, że nie trzeba wiele wysiłku!

Znajdź odpowiednie inspiracje!

Piękne tarasy widujemy najczęściej… w gazetach. W poradnikach wnętrzarskich oraz pismach ogrodowych latem poświęca się wiele miejsca na to, jak może wyglądać funkcjonalny taras czy ogród. Propozycji jest wiele: od wykorzystania wyłącznie odpowiednich mebli, poprzez dodawanie oświetlenia, roślin. My sami, zanim zaczniemy odtwarzać propozycje stylistów, zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania.

Podstawą jest określenie ilości miejsca. Dysponując niewielkim tarasem będziemy zmuszeni zrezygnować z obszernych kanap czy sof. To jednak nie znaczy, że nasz taras nie będzie funkcjonalny i wygodny! Pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniego zestawu mebli. Zestaw kawowy technorattan okaże się strzałem w dziesiątkę. Niewielkie zestawy złożone najczęściej ze stolika i dwóch wygodnych foteli w zupełności wystarczą, aby stworzyć na naszym tarasie miejsce idealne do relaksu. Innym rozwiązaniem, kiedy nie zależy nam na stoliku, jest fotel wiszący z technorattanu. Dzięki niemu czytanie książek na świeżym powietrzu nabierze zupełnie innego wymiaru!

Dlaczego technorattan?

Technorattan jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia. Ze względu na swoją nieporowatą budowę nie chłonie brudu, a jego czyszczenie okazuje się być niezwykle proste. Włókna technorattanowe są wysoce odporne na uszkodzenia, odkształcenia czy działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Technorattan na długie lata zachowa wspaniały wygląd.