Zmień konto na darmowe

Mimo iż na rynku bankowym istnieje wiele darmowych kont, wciąż większość z nas przepłaca za swoje konto w banku. Najczęściej jest to kwestia przyzwyczajenia – mamy konto w danym banku już kilka lat i zmiana konta wiązałaby się z wieloma formalnościami i niedogodnościami. Dlatego mimo iż zdajemy sobie sprawę z faktu, że przepłacamy za konto, nie chcemy go zmieniać na darmowe lub chociaż tańsze.

Warto jednak policzyć ile tracimy płacąc za konto bankowe. Może się wydawać, że 10 zł opłaty, którą pobiera bank to nie jest duża stawka za prowadzenie konta. Zwróć jednak uwagę, że to 120 zł rocznie. Jeśli i to na Tobie nie robi wrażenia to zastanów się jak długo masz konto w danym banku. Jeśli będzie to np. 5 lat to okaże się, że wyrzuciłeś w błoto już 600 zł. Czy dalej nie czujesz potrzeby zmiany tego konta na darmowe?

Okazuje się, że darmowe konto może nie tylko oszczędzać Ci pieniądze ale być także bardziej funkcjonalne, intuicyjne czy bezpieczniejsze niż konto w banku, z którego usług korzystasz obecnie. Przeniesienie odbiorców zdefiniowanych czy podanie pracodawcy nowego numeru konta to max 1 godzina pracy. Ta praca pozwoli Ci zaoszczędzić setki złotych, które niepotrzebnie wydałbyś na drogie konto bankowe.

Dlatego już teraz podejmij decyzję o zmianie konta na darmowe. Na rynku znajdziesz wiele banków oferujących darmowe konto, więc z pewnością znajdziesz takie, które będzie najbardziej odpowiadało Twoim potrzebom. Część banków oferuje nie tylko bezpłatne konta ale także możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów na całym świecie bez prowizji, dzięki czemu już nigdy nie będziesz musiał szukać „swojego” bankomatu!