Zorganizuj firmę

Jak powinna działać porządna firma? Niewątpliwie powinna kierować się jakimś kodeksem, swojego rodzaju regulaminem, dzięki czemu łatwiej będzie spółce i jej pracownikom osiągnąć wyznaczony cel. W każdej dobrej firmie na pierwszym miejscu powinien być kontrahent i i jego fachowa obsługa, a nie zarobki. Posiada to solidne podstawy, ponieważ o ile firma nastawiona będzie wyłącznie na zysk, klient będzie czuł się wykorzystywany, nie będzie zadowolony z jakościoferowanej usługi, ponieważ mogła być ona wykonana, byle jak skoro on się na nią i tak już zdecydował i zapłacił. W takim wypadku raczej wątpliwy jest powrót nabywcy do takiej firmy.

O ile, jednak kontrahent będzie na pierwszym miejscu, może w przyszłości powinno się włożyć więcej pracy, ażeby go zadowolić, niemniej jednak z drugiej strony dzięki temu istnieje praktycznie stu procentowa gwarancja, że klient wróci. O ile będzie zadowolony zacznie polecać firmę znajomym, Ci skolei polecą dalszym i dzięki temu firma będzie się dobrze rozwijać. Organizacja wewnątrz spółki również powinna być na bardzo wysokim poziomie. Wszystko, cała dokumentacja spółki powinna się znajdować w segregatorach, potrzebne są też wszelkiego typu teczki aby ogarnąć i nie pogubić się w stosie dokumentów.

W ostatnim czasie poszłam do jednej firmy złożyć podanie. W sekretariacie usłyszałam, że mam iść lub na pierwsze lub na drugie piętro, ale raczej na pierwsze. Jakiś pan słysząc moją rozmowę powiedział, że mnie zaprowadzi i poszłam na drugie piętro. Tam powiedzieli, że to nie tu i skierowali do pana X na pierwsze piętro, ten podanie przyjął, niemniej jednak powiedział, że do niego z takimi sprawami się nie przychodzi, bo on się tym nie zajmuje, ale przekaże podanie. Całkowity bezład i dezorganizacja. Taka firma nie może dobrze pracować, o ile nawet jedna osoba nie wie czym zajmuje się jego kolega i gdzie iść w dokładnie sprecyzowanej sprawie. Prócz tego wszędzie tam leżały teczki oraz dokumenty, które były luźno położone.