Zwiększ wydajność swoich pracowników

Chcesz stworzyć zdrową atmosferę w miejscu pracy? Chcesz by pracownicy lepiej Cie postrzegali, a przy okazji chcesz zadbać o ich zdrowie i samopoczucie? Koniecznie zafunduj swoim pracownikom masaż w biurze. Masaż w biurze to nowoczesny sposób masażu, który został wymyślony by ulżyć pracownikom, którzy pracują po wiele godzien dziennie przy biurku.  Praca biurowa jest bowiem ściśle związana z koniecznością prowadzenie siedzącego trybu życia. Jak jednak nie dać się schorzeniom, które pojawiają się w związku z takim trybem życia?

Wśród nich z pewnością możemy wymienić takie dolegliwości, jak ból głowy, bóle karku, bóle kręgosłupa, które mogą się w konsekwencji przyczynić do przewlekłych bóli doprowadzających do zwyrodnień i mikrouszkodzeń kręgosłupa. Masaż w biurze to sposób na to, by w pracy nie przerywając swoich obowiązków służbowych zadbać zarówno o zdrowie, jak i efektywność swoich pracowników.

Masaż w biurze – co to jest?

Masaż w biurze tzw. work site to trwający maksymalnie 10 do 15 minut masaż przeprowadzany przez wyspecjalizowanych masażystów. Masaż taki wykonuje się na specjalnym krześle, które pozwala na rozluźnienie mięśni, które są najbardziej narażone na napięcie i spinają się podczas odczuwania przez pracownika stresu. Masą w biurze obejmuje zatem następujące partie ciała: głowa, kark, ramiona, przedramiona, dłonie. Masażysta prowadzący masaż  wykorzystuje następujące techniki masażu: masaż klasyczny, masaż shiatsu, akupresurę i terapię manualną.

Masaż w biurze – jak się go wykonuje?

Masz w biurze wykonuje się przez ubranie zatem nie potrzeba do jego przeprowadzenia żadnych środków, które ułatwiają poślizg. Masaż w biurze wykonuje się przez ubranie. Pozwala to nas szybkie wykonanie masażu bez konieczności przygotowywania się do niego przez pracownika. Masaż wykonuje się zazwyczaj podczas przysługującej pracownikom przerwy, co nie powoduje rozbicia dnia pracy. Najczęściej wykonuje się go w jakimś odrębnym pomieszczeniu, np. w sali konferencyjnej, tak by nie przeszkadzać innym pracownikom i pozwolić maksymalnie rozluźnić się osobie masowanej.

Masaż w biurze – zalety

Masaż tego typu łagodzi typowe dolegliwości, jakie doskwierają osobom pracującym po wiele godzin dziennie w pozycji siedzącej. Dodaje pracownikowi wigoru i siły do pacy. Jest on zarówno korzystny dla pracownika, jak i pracodawcy. Wśród korzyści dla pracownika można wymienić przede wszystkim poprawę samopoczucia, jak i zmniejszenia napięcia mięśniowego, stresu i przeciwdziałania bólom kręgosłupa. Po masażu pracownik czuje się wypoczęty i ma więcej siły i energii do pracy, co z kolei wpływa wydajnie na jego efektywność. Pracownik zadowolony pracuje lepiej, szybciej i bardziej efektywnie. Taki pracownik rzadziej chodzi na zwolnienia, co przekłada się z koeli na wyniki firmy. Pracownik, któremu prawodawca funduje masaże w biurze lepiej postrzega swoją firmę i pracodawcę.