Suszenie żywności – jak zacząć?

Suszenie żywności – jak zacząć?

Konsumenci myślą o zdrowym odżywianiu w coraz bardziej złożony sposób, często łącząc ją z zainteresowaniem samowystarczalnością. Potrzeba zabezpieczenia własnoręcznie uprawianych plonów zachęca do korzystania z tradycyjnych metod przechowywania żywności, takich jak suszenie. W jaki sposób można suszyć jedzenie w domowych warunkach?

Read more
Śliwki w occie winnym – pyszny i zdrowy dodatek do potraw

Śliwki w occie winnym – pyszny i zdrowy dodatek do potraw

Pośród najbardziej cenionych i lubianych w Polsce owoców na szczycie listy znajdują się między innymi śliwki. Te owoce o niezwykłych walorach smakowych dodane mogą zostać do potraw, czyniąc je niesamowitymi i wzbogacając je o cenne witaminy, minerały oraz błonnik. W kuchni świetnie sprawdzą się między innymi śliwki w occie winnym.

Read more
Wady i zalety wina bezalkoholowego

Wady i zalety wina bezalkoholowego

Jeśli ktoś ma alergię na alkohol, źle wpływa na niego napój z etanolem, to nie może spróbować wina? To cierpki smak wina jest dla niego nieosiągalny? Otóż nie, alternatywą dla win alkoholowych stały się wina bezalkoholowe. Tak samo jak można wypić piwo bezalkoholowe, wina też można skosztować bez alkoholu.

Read more

GRILLOWANIE ZIMĄ? TAK. Z GRILLEM KONTAKTOWYM

Grillowanie jest nie tylko jednym ze sposobów przyrządzania jedzenia, to także jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. Trudno jednak grillować zimą, a jeszcze trudniej w kawalerce z balkonem. Zrób to w kuchni Chyba każdy z nas ma słabość do pieczonych w ten sposób kiełbasek sznycli czy szaszłyków. Nieprawdą jest, że...

Read more

Od czego zależy smak piwa?

Piwo to jeden z ulubionych trunków Polaków. Chwalimy je za smak i aromat. Proces wytwarzania piwa jest dość skomplikowany. Istnieje wiele czynników, które na koniec decydują o tym, jak piwo smakuje. Oto krótka charakterystyka, która zawiera kilka ciekawostek na ten temat!

Read more

Jak przechowywać domowe wino

Jesień to doskonała pora roku na przygotowanie domowego wina. Owoce są łatwo dostępne i tanie, a i własny ogród może dostarczyć nam składników. Wino możemy zrobić praktycznie ze wszystkiego, choć pierwotnie mianem tym określano trunek wyprodukowany z winogron.

Read more

Czerwień, zieleń i czerń – rodzaje herbaty

Jeśli istnieją na świecie napoje, które są pite przez wiele osób, to z pewnością będą to herbaty. Oczywiście, właściciele kawy mogą się oburzyć, jednak to właśnie herbata stała się symbolem porozumienia, nawiązywania więzi oraz tworzenia wspólnoty, a dodatkowo – posiada tyle rodzajów i jest na tyle korzystna finansowo, że pije...

Read more

8 zalet usług cateringowych

Catering – usługa, z której korzystamy coraz częściej i coraz chętniej. W natłoku spraw nie wyobrażamy sobie przecież przygotowywania posiłków dla kilkudziesięciu osób. Tymczasem imprezy rodzinne zdarzają się dosyć często.

Read more

Od czego zależy apetyt

Wśród ludzi wyróżnić można tych, którzy mają wzmożony apetyt, oraz tych, którym doskwiera jego brak. Pozostałą grupę stanowią osoby o poziomie apetytu unormowanym – znajdującym się pomiędzy dwoma skrajnościami. Od czego więc zależy nasz stosunek do pokarmów i chęć do ich spożywania? Oto kilka ciekawych faktów.

Read more

Co jedzą nasi posłowie

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o wydatkach posłów na catering. Ogromne rachunki za kolacje czy alkohol w luksusowych restauracjach dopisywane do służbowych wydatków w wielu obywatelach budzą ogromne oburzenie. W końcu wydatki służbowe posłów i innych członków rządu regulowane są z podatków. Wiele osób twierdzi więc, że nie chce...

Read more