Kupujemy działkę pod budowę domu

Lokalizacja jest podstawowym czynnikiem określającym wartość nieruchomości. Działka musi spełniać ponadto szereg innych kryteriów by nadawać się do zabudowy i nie stwarzać przy tym zbędnych komplikacji.

Read more

Rodzaje pokryć dachowych

Dach jest elementem budynku szczególnie narażonym na wahania temperatury, opady i promieniowanie słoneczne. Jego trwałość i estetyka zależą w dużym stopniu od doboru rodzaju pokrycia.  Pokrycia dachowe należy wykonywać z dobranych starannie materiałów, odpornych na obciążenie śniegiem i lodem, parcie wiatru nienasiąkliwych i ognioodpornych.Najczęściej obecnie stosowane materiały to: dachówki, pokrycia z...

Read more

Energooszczędność w Polsce w statystykach

Pomimo tego, że rok 2013 jest jednym z najgorszych jeśli chodzi o budownictwo popularność energooszczędnych rozwiązań i domów ciągle rośnie w naszym kraju. Według statystyk już w pierwszej połowie 2013 roku było ponad 450 upadłości przedsiębiorstw związanych z branżą budowlaną. Jest to ponad 7% więcej niż w poprzednim roku (tj....

Read more

Wybór działki i projektu przed budową domu

Podstawą przy budowie własnego domu jednorodzinnego jest odpowiedni wybór działki, dobór projektu a następnie wybranie ekipy, która wykona dla nas wszystko co sobie wyobrazimy. Przed przystąpieniem jednak do kupna gruntów pod budowę warto poznać kilka niezbędnych informacji, które mogą pomóc nam przy wyborze i podjęciu decyzji.

Read more

Co warto wiedzieć o oknach

Budując własny dom postępujemy (a przynajmniej powinniśmy) postępować wg. projektu domu, który dokładnie określa całą specyfikację oraz materiały, których należy użyć. Warto jednak przyjrzeć się poszczególnym etapom budowy domu a tym momencie konkretnie przyjrzeć się oknom. Czego robić nie wolno, jak o nie dbać a także na jakim etapie powinny...

Read more

Jakim systemem budować dom

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Najczęściej dla osób, które muszą wydać pieniądze na jego powstanie. Rzecz ta zapewne dla każdego człowieka jest droga szczególnie, gdy dom jest wielki i skomplikowany.

Read more

Pozwolenie na budowę

Dom czy jakikolwiek inny budynek, który będzie stawiany na stałych fundamentach nie może być budowany bez odpowiednich pozwoleń.

Read more

Wybór projektu domu, czym się kierować

Kiedyś domy budowało się wszystkie takie same. Te czasy dawno już minęły, teraz każdy dom ma inne wymiary, okna, rodzaj dachu czy ilość pięter.

Read more

Dom energooszczędny od fundamentów po dach

Dzisiejsze czasy są trudne szczególnie dla osób, które chcą wybudować swój, własny dom. Inwestycja ta jest dość kosztowna i nie można pozwolić sobie na jakiś błąd w trakcie jej realizacji. Ważne jest, aby wybierać te materiały, które przyniosą nam podwójną korzyść. Chodzi tutaj o to, żeby były one dobrej jakości...

Read more

Czy łatwo znaleźć pracę na budowie?

Za granicami kraju także sporo się buduje, dlatego warto pomyśleć nad tym czy nie wyjechać za granicę do pracy w budowlance. Jest to jakieś rozwiązanie dla wielu młodych Polaków, którzy muszą się w jakiś sposób uganiać za pracą i za bytem.

Read more