Jak prowadzić biznes w Chinach?

Mówiąc o współpracy biznesowej z Chinami, wielu przedsiębiorców ma na myśli sytuację, w której zleca produkcję lub importuje wyprodukowane tam dobra. Tymczasem kraj ten może zaoferować polskim firmom znacznie więcej. Rozmiar i potencjał chińskiego rynku sprawiają, że warto na nim zaistnieć. Niezbędne do tego są jednak: oryginalny produkt lub usługa,...

Read more

Na co uważać przy umowach z bankiem?

Wszystkie instytucje finansowe przyzwyczajają nas do tego, że za każdą usługę musimy dopłacić. Jednak jednocześnie reklamują swoje usługi czy rachunki jako kosztujące zero. Dlatego otwierając nowy rachunek czy biorąc kredyt obejrzyjmy dokładnie to co podpisujemy. W końcu od tego zależy czy w końcu będziemy korzystać z usług tego banku czy...

Read more

Jakie wady mają pożyczki przez Internet?

Pożyczki udzielane za pośrednictwem Internetu są coraz popularniejsze. Świadczy o tym m.in. stale rosnąca liczba firm je oferujących. Instytucje pożyczkowe można bowiem znaleźć praktycznie w każdej większej miejscowości. Co ciekawe, rzadko zdarza się, by któraś z tego typu firm ogłaszała upadłość, mimo że pożyczki online często nie są spłacane regularnie.

Read more

Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie pieniędzy to rozsądne działanie podyktowane myśleniem o przyszłości. Jest to oczywiście działanie warte polecenia. Każdy powinien posiadać oszczędności, by w chwilach gorszej sytuacji finansowej nie stanąć przed problemem braku pieniędzy. Oszczędzać warto, pytanie jednak jak to robić?

Read more

Pożyczki pozabankowe leksykon wiedzy

Kłopoty z pieniędzmi są towarzyszem obecnie niezmiernie dużej ilości ludzi. Niestety niełatwo jest zdobyć stabilność finansową. Co najgorsze aby odszukać stałą pracę trzeba mieć spore szczęście, a nawet jeśli już nam się to uda, przekonamy się, że dochody nie są na tyle wysokie, aby mieć możliwość z nich coś oszczędzić.

Read more

Czego oczekujemy od kantorów internetowych?

Złota era kantorów internetowych rozpoczęła się w 2011 r., wraz z wprowadzeniem w życie ustawy antyspreadowej. Od tego czasu pojawiło się ok. 30 serwisów oferujących wymianę walut online. Ranking JakiKantor zbadał, czego klienci oczekują od e-kantorów.

Read more

Lokaty walutowe – korzyści i zagrożenia

Lokaty walutowe nie są popularnymi produktami oszczędnościowymi na polskim rynku depozytowym. Warto jednak być świadomym ich wad i zalet, ponieważ być może w Twoim przypadku założenie lokaty walutowej będzie opłacalne.

Read more

Kto nadaje się na stanowisko księgowego?

Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia zastanawia się nad wyborem ścieżki kariery zawodowej. Pragniemy by nasz przyszła profesja dawała nam przede wszystkim odpowiednie i zadowalające źródło przychodu oraz by spełniał i satysfakcjonował nas w 100%.

Read more

Czy wszystkie lokaty bankowe są bezpieczne?

Lokaty są niekwestionowanym liderem wśród najbezpieczniejszych produktów bankowych. Zakładając typowe lokaty terminowe nie musimy obawiać się utraty kapitału. Co najwyżej, w razie zerwania lokaty przed terminem, utracimy całość lub część odsetek – utracie ulegną jedynie te, które nie zostały skapitalizowane tj. nie zasiliły naszego portfela (lub rachunku bankowego) lub odłożonego...

Read more

PIT-16 dołączony do wniosku w CEIDG

Od 1 lipca 2011 roku, kiedy został uruchomiony system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), istnieje możliwość dołączenia wniosku PIT-16. Jednak należy pamiętać, iż ta możliwość przysługuje jedynie nowym przedsiębiorcom, którzy dopiero chcą założyć własną działalność gospodarczą.

Read more