Jak urządzić spiżarnie?

Zapewne każda gospodyni marzy o takim miejscu w swoim domu – domowa spiżarnia. Specjalne miejsce, w którym można przechowywać wszystkie pyszności świata. Jej posiadanie to nie tylko kaprys, ale także udogodnienie. Jak urządzić spiżarnie? Oto kilka porad, które pomogą w zaplanowaniu takiego przedsięwzięcia.

Read more

Kuchnia i przedpokój

          Wystrój wnętrz jest zadaniem, które staje przed każdym kto buduje nowy dom lub urządza mieszkanie. Co do każdego pomieszczenia muszą być spełnione pewne zasady aby były one funkcjonalne i jednocześnie sprawiały dobre wrażenie pod kątem estetyki.

Read more

Kuchenne sprzęty – poznaj ich tajemnice

Urządzając kuchnię, często myślimy, co w niej powinno się znaleźć. W jakie sprzęty i urządzenia należy się zaopatrzyć, żeby nie było niespodzianek typu – potrzebuję sprzęt „x”, więc muszę biec do sąsiada. To, że w kuchni musi być lodówka i kuchenka, jest sprawą powszechnie wiadomą. Przydaje się jeszcze zmywarka, choć...

Read more

Lodówka na miarę potrzeb

Jaką lodówkę wybrać? Ładną – odpowie pani domu. Oszczędną – podpowie męska część rodziny. Na co jednak zwrócić uwagę, kiedy większość lodówek ma ciekawy design, a producenci prześcigają się w dodawaniu plusików do klasy oszczędności.

Read more

Czym trujemy się w kuchni?

Wiele osób zapytanych czy je zdrowo z euforią odpowie oczywiście. Ale czy na pewno? Czy jesteśmy świadomymi konsumentami, gotujemy z głową i czytamy etykiety kupowanych produktów spożywczych? Raczej wątpliwe. Dowiedz się, jakie trucizny masz we własnej kuchni i unikaj ich jak ognia.

Read more

Sprzątamy kuchnię. Praktyczne porady

Żeby utrzymać dom w należytym porządku trzeba w nim regularnie sprzątać. Niektóre pomieszczenia, jak salon czy sypialnia nie są tak podatne na zabrudzenia, jak na przykład kuchnia. To w niej bardzo szybko powstaje nieporządek. Trudno się dziwić. W kuchni dzień w dzień coś robimy, więc codziennie coś jest do zrobienia....

Read more

To meble tworzą Twoja kuchnię. Doceń to!

Nie od dzisiaj wiadomo, że prawdziwie eleganckie wnętrza tworzą meble. Ta mądrość obowiązuje w całym domu, sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Nie inaczej jest w kuchni, która z roku na rok urasta do rangi bardzo ważnego miejsca w domu. Dzisiaj nie powiemy już o kuchni, że jest to tylko miejsce...

Read more

Blaty kuchenne z granitu zasady pielęgnacji

 Pewnie większość osób zgodzi się ze mną, co do tego, że blaty kuchenne z granitu wyglądają pięknie i są ponadczasowe. Oczywiście, by zachowały swój wspaniały wygląd trzeba je odpowiednio pielęgnować. Poniżej przedstawiam kilka zasad, których należy przestrzegać, jeśli chcemy, żeby zachowały swoje piękno przez wiele lat.

Read more

Jak zmieniły się nasze mieszkania?

W czasach realnego socjalizmu każde mieszkanie było do siebie podobne. W pokoju gościnnym stały te same nudne meblościanki, w łazienkach straszyły odrapane ściany lub brzydkie kafelki, przedpokoje obite były boazerią lub niewyszukaną tapetą.

Read more

Przybornik w każdej kuchni

Kuchnia, to bardzo specyficzne miejsce. Miejsce wspólnego gotowania, spędzania czasu, odkrywania nowych smaków i uroków gotowania, rodzinnych schadzek, spotkań ze znajomymi. Jest to więc pomieszczenie, które musi być praktyczne a zarazem estetyczne, przyciągające wzrok. Niemal każdy kucharz ma swoje ulubione przyrządy, przybory, które koniecznie muszą mieć swoje miejsce w pomieszczeniu....

Read more