Transport i długi przewozowe

Nie zapłacone faktury! To problem, który w branży transportowej osiągnął niebotyczne rozmiary. Bierze się to z wielu powodów, ale do istotnych zaliczyłbym drapieżną konkurencję, która zmusza do realizacji zleceń bez odpowiedniego finansowo-prawnego zabezpieczenia. Innym, istotnym, problemem jest oczywiście fakt, że  przeciętna wielkość firmy transportowej  nie jest zbyt duża.

Read more

Bezpieczny transport

Te kilka poniższych uwag powinno przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na naszych szosach zależy także od nich. Rady poniższe publikuje na swoich stronach www teksańska policja drogowa. Doprawdy warto je przynajmniej przemyśleć. Ważące więcej niż 30 ton duże ciężarówki i ciągniki siodłowe wymagają większych przyspieszeń i czasu hamowania niż...

Read more

Transportujemy rośliny

Wiele osób pragnie mieć piękny ogród przed domem, zadbany, wypielęgnowany, a przede wszystkim bogaty w roślinność i architekturę ogrodową. Ludzie kupują więc kwiaty, drzewa, nasiona oraz  sprzęt ogrodniczy. Poszukują nowych odmian, nowości, specjalnych gatunków i robią to w sposób tradycyjny w sklepach ogrodniczych, w marketach.

Read more

Wybieramy właściwy transport

Umiejętność wyboru właściwego środka transportowego to tylko z pozoru prosta sprawa. Owszem często „udaje się” dobrać metodę transportu do posiadanego ładunku, a najczęściej wykorzystując własny pojazd. Jednakże można się tu pomylić i to na wiele sposobów.

Read more

Branża transportowa wobec kryzysu

W  niemal całej Europie możemy zaobserwować kryzys i jego skutki. Mogłoby się wydawać, że Polska będzie jednym z krajów, które najmniej go odczują, jednak nie znaczy to, że kryzys ominie nasz kraj. Warta zadać sobie pytanie o kondycję transportu w takiej sytuacji. Kryzys oznacza mniejszą produkcję, a ta z kolei...

Read more