Wymiana wentylatora chłodnicy

Wentylator to bardzo istotny element układu chłodzenia, który wymusza dodatkowy obieg powietrza w silnikach chłodzonych cieczą. Od jego prawidłowej pracy uzależniona jest praca całego układu, a co za tym idzie sprawność naszego samochodu.  Jakie funkcje spełnia wentylator chłodnicy i kiedy należy go wymienić?

Read more

Zużycie eksploatacyjne amortyzatorów

Amortyzator to nieodłączny element zawieszenia samochodu. Głównym zadaniem tego komponentu jest tłumienie drgań tłoczącego się po nierównej nawierzchni koła i ograniczanie przechyleń nadwozia w czasie pokonywania ostrych zakrętów lub podczas hamowania.

Read more

Często powinniśmy wymieniać filtr paliwa?

Wielu kierowców, a zwłaszcza właściciele tych aut, które mają za sobą wiele lat wzmożonej pracy i spory przebieg, stara się oszczędzać na wymianie niektórych elementów eksploatacyjnych pojazdów, takich jak filtry samochodowe. Taka pozorna oszczędność może jednak przynieść opłakane skutki. Zapominalstwo i przetrzymywanie ponad normę czasową filtrów oleju, powietrza czy paliwa...

Read more

Wygodne zwiedzanie miast

Podróże to dla wielu osób bardzo ważna część życia. Jest to jedno z marzeń, które nie zawsze jest proste do spełnienia. Poza tym często można by je zrealizować, gdyby nie problem jaki wynika z przemieszczenia się z jednego miejsca w inne.

Read more

Technologia Skyactiv w samochodach Mazdy

Projektanci i konstruktorzy pracujący dla marki Mazda lubią wyzwania. Jednym z podjętych przez nich ostatnio było istne połączenie sprzeczności – zintegrowanie oszczędnego zużycia paliwa wraz z przyjemnością z jazdy. Tak powstała Mazda CX-5, która jako jeden z modeli wyprodukowanych przez tę markę jest oparta na innowacyjnej technologii Skyactiv.

Read more

Chevrolet Captiva – rodzinny crossover

Chevrolet Captiva jest SUVem, który trafił do produkcji w 2006 roku. Po przejęciu bankrutującego Daewoo przez Chevroleta Captiva stała się następcą Musso. Produkowana jest w Korei Południowej w fabryce w Bupyong i jest to pierwszy crossover Chevroleta skierowany na rynek europejski.

Read more

Opel Insignia – bliżej prestiżu

Opel Insignia jest samochodem osobowym zaliczanym do klasy średniej (segment D), produkowanym przez General Motors w niemieckim Rüsselsheim. Auto ujrzało światło dzienne podczas targów motoryzacyjnych w Londynie w lipcu 2008 roku, jako zastępca Vectry i Signum.

Read more

Wynajem samochodów dla firm

Aktualnie wiele firm wybiera wynajem długoterminowy pojazdów. Na ogół są to przedsiębiorstwa, które wymagają samochodów sezonowo czy w czasie wykonywania kontraktów. Spółki które dopiero zaczynają powoli się rozkręcać, pojawiają się na rynku, zakłady które są sekcjami spółek obcokrajowych, oraz te które chcą odciążyć wydział transportu.

Read more

Alu felgi a wygląd Twojego samochodu.

Jazda autem to sama przyjemność dla każdego prawdziwego kierowcy. Jeszcze lepiej , jak poza wielką mocą ukrytą pod maską , użytkowane przez nas auto odznacza się z otoczenia swoim nowoczesnym wyglądem. Tu z dobrodziejstwem przychodzi nam tuning wizualny.

Read more

Wymiana opon zimowych na letnie

Nadejście wiosny to najlepszy czas na podjęcie decyzji o wymianie opon na letnie. W artykule odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z montażem ogumienia letniego. Podpowiadamy kiedy tego dokonać, jak sprawdzić opony przed montażem i co warto wiedzieć o różnicach między oponami zimowymi i letnimi.

Read more