Ubezpieczenia majątkowe- rodzaje

Ubezpieczyć możemy prawie wszystko- zaczynając od mieszkania, domu, samochodu, a kończąc na odpowiedzialności cywilnej. Taki ogrom ubezpieczeń zmusza do dokonania ich podziału na kategorie: majątkowe oraz osobowe. Taki podział wydaje się być jak najbardziej słuszny i użyteczny. Według Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej polisy podzielone...

Read more

Ubezpieczenie samochodu- OC AC NNW

Tematyka ubezpieczeń staje się coraz popularniejsza- widać przyczynia się do tego zwiększenie świadomości ludzi. Jest to zjawisko jak najbardziej pozytywne, gdyż pozwala to w jakiś sposób się wcześniej zabezpieczyć. Ci, którzy zdecydowali się ubezpieczyć są w największym stopniu tego świadomi. Najpopularniejszym ubezpieczeniem są polisy komunikacyjne.

Read more

Jak działają kalkulatory składek OC?

Kiedy ktoś chce skorzystać z kalkulatorów składek OC czy też AC, jest to jak najbardziej możliwe i śmiało można to zrobić w każdej dosłownie chwili.

Read more

Czy warto korzystać z kalkulatorów OC?

Wiele osób tak naprawdę nie wie ile można płacić za ubezpieczenie samochodu, którym się poruszają każdego dnia. Warto zapoznać się z ofertami różnych firm ubezpieczeniowych, bo ceny są naprawdę różnorodne.

Read more

Jak wysokie są składki OC?

Składki obowiązkowego ubezpieczenia samochodu są różne w zależności od rodzaju ubezpieczalni oraz od tego w jakich ratach się je płaci. Na pewno ważne jest to, żeby mieć dobre rozeznanie wśród firm ubezpieczeniowych i żeby wiedzieć jak wysokie opłaty trzeba będzie ponieść w związku z ubezpieczeniem OC.

Read more

Wysokość składki według kalkulacji

Kalkulatory składek OC są bardzo prosto skonstruowane i tak naprawdę służą jedynie do wyliczania kwoty jaka jest konieczna do zapłacenia u danego ubezpieczyciela za okres ochronny danego samochodu. Oczywiście w zależności od rodzaju samochodu i okresu ubezpieczenia, różne będą wysokości składek i o tym należy pamiętać.

Read more

Jak działają kalkulatory OC?

Gdy ktoś chce skorzystać z kalkulatorów OC musi najpierw wiedzieć jak dokładnie powinien to zrobić. Nie jest to skomplikowana rzecz, ale trzeba przygotować parę informacji o swoim samochodzie, aby system mógł jak najdokładniej wyliczyć składki OC.

Read more

Ubezpieczenia komunikacyjne są potrzebne

Po co są ubezpieczenia komunikacyjne, przecież w sumie jest wiele innych bardziej przydatnych ubezpieczeń, które niekoniecznie są  wymagane. Z drugiej strony należy wiedzieć, że tylko w niektórych przypadkach liczy się to, jak prowadzone są działania na rzecz naprawy naszego stanu zdrowia. Ubezpieczenia komunikacyjne są nie tylko potrzebne podczas podróży, ale...

Read more

Premium Assistance – warto czy nie warto?

Odpowiednie ubezpieczenie auta powinno być pozycją obowiązkową, którą każdy posiadacz pojazdu powinien bardzo dokładnie przemyśleć. Ten krok musimy podjąć, zarówno jeśli kupujemy nowe, jak i używane auto. Pozostając przy tej drugiej opcji, należy pamiętać także o tym, że ubezpieczenie możemy przejąć od poprzedniego właściciela, szczególnie zatem musimy analizować wszelkie atuty...

Read more