Praca za granicą po 2004 roku
Praca za granicą to dla wielu Polaków jedyna okazja do znalezienia pracy, niektórzy z nich bez efektów starają się znaleźć pracę w naszym kraju. W 2004 nastąpiło ważne wydarzenie dla Polskiego rynku pracy. Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Od tej pory rynek pracy zmienił się, młodzi ludzie bardzo często wyjeżdżają...
Praca bez doświadczenia – czy to możliwe?
Szukasz pierwszej pracy, ale we wszystkich interesujących ogłoszeniach pracodawcy wymagają doświadczenia na danym stanowisku lub branży? Obawiasz się, że jego brak może zmniejszyć twoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy? Sprawdź, jak możesz wpłynąć na pozytywną decyzję rekrutera.
Zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej
Kluczem do sukcesu firmy jest nie tylko efektywność pracowników, ale też ich dobre samopoczucie w pracy. Dlatego niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się imprezy integracyjne, które pomagają pracownikom się poznać oraz wprowadzają przyjazną atmosferę w firmie.
Przepisy są istotne
Nie od dzisiaj powszechnym jest przepis prawa, który nakazuje kierowcom zawodowym, a mamy oczywiście tych, którzy zajmują się transportem towarowym i osobowym, pracować przez określoną ilość godzin, a następnie odpocząć. Przepis jest tak skonstruowany, aby dany kierowca nie przebywał za kółkiem zbyt dużą ilość godzin. Mogłoby to, bowiem spowodować znużenie,...
Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna to ostateczny etap procesu rekrutacji. To ona stanowi o naszej przyszłości, o być albo nie być w danej firmie. Jeśli chcemy odnieść sukces i dobrze wypaść na rozmowie, to musimy się do niej rzetelnie przygotować. Takie przygotowanie obejmuje zarówno aspekty merytoryczne, jak i nasz wygląd oraz zachowanie.
Konstrukcja pracy naukowej
Praca magisterska, licencjacka czy dyplomowa może być traktowana jako rodzaj pracy naukowej, nie tylko podsumowującej osiągnięcia edukacyjne, ale też często będącej wstępem do dalszych badań. Ponieważ ma odzwierciedlać wiedzę i kompetencje autora w zakresie danej dziedziny jest redagowana zgodnie z przyjętymi zasadami i metodami.
Zasady zapisywania bibliografii
Nie ma pracy naukowej bez bibliografii. Wykaz książek, artykułów, publikacji elektronicznych, spisany w odpowiedniej kolejności, znajduje się zawsze po zakończeniu, czyli ostatniej merytorycznej części pracy. Ilość cytowanych źródeł świadczy o jakości i przyłożeniu się do własnej publikacji. Im więcej pozycji bibliograficznych tym większe szanse na wyższą ocenę.
Kursy – szansa kariery dla młodych matek
Liczba ofert kursów dokształcających skierowanych specjalnie dla młodych rodziców jest zatrważająco niska, a wręcz nie istnieje wcale. Okres urlopu macierzyńskiego to czas, który rodzice najczęściej poświęcają tylko dziecku. Warto jednak znaleźć również chwilę dla siebie i zainwestować w swoje wykształcenie.
Studiuj po studiach!
Studia niosą ze sobą kolejną wartość dodaną, którą jest specjalizacja zawodowa. Ukończenie wyspecjalizowanych kierunków pozwala na podniesienie swojej atrakcyjności na rynku pracy. Każdy pracodawca poszukuje pracowników, którzy wykazują się umiejętnościami niezbędnymi w działaniach związanych z profilem firmy.
Rozpieszczany pracownik, to wydajny pracownik
Praca ma kojarzyć się z czymś miłym, a nie męczącym, więc pracodawcy dołóżcie wszelkich starań, aby zapewnić komfortowe warunki swoim podwładnym, bo może to zaowocować lepszą wydajnością tychże osób. W okresie letnim dużo osób decyduje się na urlop. Nieliczni tylko pozostają w pracy w okresie wakacyjnym. Wynika to przede wszystkim...