Praca za granicą po 2004 roku

Praca za granicą to dla wielu Polaków jedyna okazja do znalezienia pracy, niektórzy z nich bez efektów starają się znaleźć pracę w naszym kraju. W 2004 nastąpiło ważne wydarzenie dla Polskiego rynku pracy. Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Od tej pory rynek pracy zmienił się, młodzi ludzie bardzo często wyjeżdżają...

Read more

Praca bez doświadczenia – czy to możliwe?

Szukasz pierwszej pracy, ale we wszystkich interesujących ogłoszeniach pracodawcy wymagają doświadczenia na danym stanowisku lub branży? Obawiasz się, że jego brak może zmniejszyć twoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy? Sprawdź, jak możesz wpłynąć na pozytywną decyzję rekrutera.

Read more

Zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej

Kluczem do sukcesu firmy jest nie tylko efektywność pracowników, ale też ich dobre samopoczucie w pracy. Dlatego niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się imprezy integracyjne, które pomagają pracownikom się poznać oraz wprowadzają przyjazną atmosferę w firmie.

Read more

Przepisy są istotne

Nie od dzisiaj powszechnym jest przepis prawa, który nakazuje kierowcom zawodowym, a mamy oczywiście tych, którzy zajmują się transportem towarowym i osobowym, pracować przez określoną ilość godzin, a następnie odpocząć. Przepis jest tak skonstruowany, aby dany kierowca nie przebywał za kółkiem zbyt dużą ilość godzin. Mogłoby to, bowiem spowodować znużenie,...

Read more

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna to ostateczny etap procesu rekrutacji. To ona stanowi o naszej przyszłości, o być albo nie być w danej firmie. Jeśli chcemy odnieść sukces i dobrze wypaść na rozmowie, to musimy się do niej rzetelnie przygotować. Takie przygotowanie obejmuje zarówno aspekty merytoryczne, jak i nasz wygląd oraz zachowanie.

Read more

Konstrukcja pracy naukowej

Praca magisterska, licencjacka czy dyplomowa może być traktowana jako rodzaj pracy naukowej, nie tylko podsumowującej osiągnięcia edukacyjne, ale też często będącej wstępem do dalszych badań. Ponieważ ma odzwierciedlać wiedzę i kompetencje autora w zakresie danej dziedziny jest redagowana zgodnie z przyjętymi zasadami i metodami.

Read more

Zasady zapisywania bibliografii

Nie ma pracy naukowej bez bibliografii. Wykaz książek, artykułów, publikacji elektronicznych, spisany w odpowiedniej kolejności, znajduje się zawsze po zakończeniu, czyli ostatniej merytorycznej części pracy. Ilość cytowanych źródeł świadczy o jakości i przyłożeniu się do własnej publikacji. Im więcej pozycji bibliograficznych tym większe szanse na wyższą ocenę.

Read more

Kursy – szansa kariery dla młodych matek

Liczba ofert kursów dokształcających skierowanych specjalnie dla młodych rodziców jest zatrważająco niska, a wręcz nie istnieje wcale. Okres urlopu macierzyńskiego to czas, który rodzice najczęściej poświęcają tylko dziecku. Warto jednak znaleźć również chwilę dla siebie i zainwestować w swoje wykształcenie.

Read more

Studiuj po studiach!

Studia niosą ze sobą kolejną wartość dodaną, którą jest specjalizacja zawodowa. Ukończenie wyspecjalizowanych kierunków pozwala na podniesienie swojej atrakcyjności na rynku pracy. Każdy pracodawca poszukuje pracowników, którzy wykazują się umiejętnościami niezbędnymi w działaniach związanych z profilem firmy.

Read more

Rozpieszczany pracownik, to wydajny pracownik

Praca ma kojarzyć się z czymś miłym, a nie męczącym, więc pracodawcy dołóżcie wszelkich starań, aby zapewnić komfortowe warunki swoim podwładnym, bo może to zaowocować lepszą wydajnością tychże osób. W okresie letnim dużo osób decyduje się na urlop. Nieliczni tylko pozostają w pracy w okresie wakacyjnym. Wynika to przede wszystkim...

Read more