Turystyczny przybornik cz.1

Wiosna oficjalnie znalazła drogę do naszego kraju, wypełniając go od dłuższego czasu wyczekiwanymi promieniami słonecznymi i rozpalając na nowo nasze marzenia o wyprawach i zdobywaniu górskich szczytów. Wielu górskich fascynatów zapewne już od dawna planuje swój inauguracyjny wiosenny wypad w góry czy do lasów, jednak zanim sezon outdoorowy i górski...

Read more

Windsurfing w Egipcie

Pogoda na zewnątrz co dzień staje się coraz przyjemniejsza, a to pierwszy najważniejszy znak tego, że dużymi krokami zbliża się do nas wiosna i już trwale będziemy mogli rozstać się z naszą grubą zimową odzieżą i obuwiem.

Read more

Półwysep Iveragh Irlandią w pigułce

Irlandia to nie tylko kraj dający zatrudnienie wielu Polakom, to także piaszczyste plaże, rozległy ocean, góry, jeziora, rzeki i ciekawe budowle. Aby to wszystko zobaczyć wystarczy pojechać na półwysep Iveragh, który jest jak cały kraj. Z Polski do Cork kursują tanie linie lotnicze, oferujące bilety lotnicze w cenie od 150...

Read more

Brać – chorwacka wyspa na Adriatyku

Jedno co z pewnością można powiedzieć o tej malowniczej wyspie to, to, że cała jest wprost przepiękna. Z daleka już czuć pachnące piniowe lasy, a ciche zatoczki mili ludzie stwarzają atmosferę dla upragnionego wypoczynku w zasadzie przez 6 miesięcy w roku.

Read more

Odpoczynek na sportowo

Czynne spędzanie wakacji staje się coraz bardziej popularne i wakacje stricte wypoczynkowe, na które jeździmy aby leżeć na plaży czy zwiedzać zabytki stopniowo ustępują nowoczesnym wakacjom ze sportowym zacięciem. Latem uznaniem cieszą się ewidentnie wszelkie wakacje związane z kursami sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing, wyprawy kajakowe, żagle i...

Read more

Kuchnia na Sri Lance

Przygotowując się do wyjazdu turystycznego należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, które będą decydować o tym czy wyjazd będzie udany. Między innymi bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca. Ciekawym wyjazdem może być Sri Lanka, która ostatnimi czasy cieszy się dużym zainteresowaniem naszych turystów.

Read more

Wakacje na Dominikanie

Jednym z miejsc, które są wybierane przez turystów lubiących ciepły klimat i egzotyczne widoki, jest Dominikana. Ta wyjątkowo piękna wyspa przyciąga przede wszystkim miłośników pięknych plaż oraz sportów wodnych.

Read more

Ciekawostki o Turcji

Turcja wydaje nam się nieco egzotycznym krajem, w którym tradycje i kultura mieszkańców jest bardzo odległa od tej naszej, polskiej. Tak naprawdę wpływ na ukształtowanie społeczeństwa tureckiego w dużej mierze miała Grecja; dużą rolę odgrywa także wyznawana tam religia – to islam.

Read more

Specjalne buty w górski teren

Nie ma pewnie istotniejszego ekwipunku górskiego niż stosownie dopasowane buty trekkingowe. Wybierając się w góry, wspinając się nawet lekką ścieżką, niewłaściwe obuwie może wpędzić nasze stopy do mizernego stanu i urazów, których uzdrowienie nie będzie należało do szybkich czy łatwych. Buty trekkingowe doskonale jest kupować w specjalnych sklepach górskich, które...

Read more

Które buty w góry?

Nie ma prawdopodobnie istotniejszego ekwipunku górskiego niż właściwie dopasowane buty trekkingowe. Idąc w góry, podróżując nawet lekką trasą, nieadekwatne obuwie może wprawić nasze nogi do mizernego stanu i kontuzji, których wyleczenie nie będzie należało ani do szybkich, ani do przyjemnych.

Read more