Ubezpieczenie samochodu – istotne fakty

Ubezpieczenie samochodu – istotne fakty

Ubezpieczenie samochodu kojarzone jest przede wszystkim z obowiązkową polisą OC. Warto pamiętać, że istnieje możliwość dodatkowego objęcia ochroną samochodu czy motocykla poprzez ubezpieczenia AC czy Assistance. Co warto wiedzieć o dostępnych polisach? Ile kosztują?

Read more

Assistance- pomoc w nagłych wypadkach

Na kierowcę czyha wiele niespodzianek, niestety nie zawsze są one miłe- kolizja, wypadek, awaria… Można spodziewać się wszystkiego. Co zrobić jeśli nie mamy nikogo do pomocy? Warto jest przygotować się na każdą okoliczność i nabyć ubezpieczenie assistance.

Read more

Ubezpieczenie NNW na drodze

Mówiąc o ubezpieczeniach komunikacyjnych mamy przede wszystkim na myśli ochronę pojazdu- przed zniszczeniem, niespodziewanymi kosztami, kradzieżą. A co z najbliższymi? Czy istnieje możliwość ubezpieczenia siebie i innych przed nieszczęśliwymi wypadkami? Oczywiście, że tak, zawsze można zdecydować się na kupno ubezpieczenia NNW kierowcy i pasażera.

Read more

Ubezpieczenia majątkowe- rodzaje

Ubezpieczyć możemy prawie wszystko- zaczynając od mieszkania, domu, samochodu, a kończąc na odpowiedzialności cywilnej. Taki ogrom ubezpieczeń zmusza do dokonania ich podziału na kategorie: majątkowe oraz osobowe. Taki podział wydaje się być jak najbardziej słuszny i użyteczny. Według Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej polisy podzielone...

Read more