4 sposoby na dług w KRUKu

views
0

Masz dług w KRUKu? Trudno, każdemu może się to zdarzyć. Najważniejsze, żebyś chciał uregulować swoją należność. Nie wiesz tylko, jak to zrobić. Nie masz żadnych oszczędności, za rachunki płacić trzeba, a i swojej pracy nie jesteś pewny… Jak w tej sytuacji masz jeszcze spłacać dług? Spokojnie, to możliwe. W 4 prostych krokach pokażę Ci, jak to zrobić.

Krok pierwszy: odezwij się do wierzyciela

Jeśli masz dług w KRUKu, prawdopodobnie już dostałeś od nich list. Charakterystyczna zielona koperta z napisem „Dobra wiadomość” oznacza… naprawdę dobrą wiadomość. Dlaczego? Firma windykacyjna KRUK przejęła Twoje długi od wierzyciela, np. banku lub firmy telekomunikacyjnej. Dzięki temu będzie mogła pomóc Ci ten dług spłacić, żeby nie musiała Cię czekać windykacja na drodze sądowej.

Krok drugi: skorzystaj z porad

Z czyich porad możesz skorzystać? Dla wszystkich osób, które mają dług w KRUKu, firma windykacyjna przewidziała pomoc w postaci doradców terenowych. Tacy doradcy to specjaliści, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą i powiedzą co zrobić, żeby jak najszybciej spłacić długi. Przecież nie każdy musi się świetnie znać na finansach, prawie czy ekonomii. Z pomocą doradców szybko wypracujesz adekwatny do swojej sytuacji plan naprawczy.

Krok trzeci: rozłóż na raty

Jednym ze sposobów na sprawne pozbycie się długów jest rozłożenie ich na raty. Takie rozwiązanie proponuje właśnie firma KRUK. Jest to tzw. metoda pro-ugodowa, przyjazna osobie zadłużonej. Dzięki niej możesz spokojnie zaplanować swoje wydatki i dostosować raty do swoich możliwości finansowych. Zamiast więc głowić się, jak uregulować całe zadłużenie, będziesz bez stresu co miesiąc oddawał część długu.

Krok czwarty: zrób dobry budżet

Dlaczego? Bo dobry budżet to podstawa sukcesu i życia bez długów. Prawdopodobnie przez nieumiejętne zarządzanie swoimi pieniędzmi byłeś zmuszony wziąć kredyt czy pożyczkę. Teraz nic dziwnego, że masz problemy ze spłatą, skoro dalej nie nauczyłeś się oszczędzać. Jeśli masz dług w KRUKu, doradcy terenowi pomogą Ci opracować plan, dzięki któremu przy odrobinie woli walki i determinacji spłacisz swoje zadłużenie.