Afryka to kontynent pełen kontrastów

1 views
0

Afryka jest niezwykle zróżnicowana, bogata w różne gatunki roślin i zwierząt, których brak w Europie. W dzień jest bardzo upalnie, a w nocy przenikliwie zimno. Wycieczka do Afryki jest jednak marzeniem niejednego z nas, a jeśli dysponuje się wystarczającymi środkami pieniężnymi, to warto ten cel jak najszybciej zrealizować.

Wakacje w Afryce mogą być niebezpieczne za sprawą zakażeń i złoczyńców. Choć niespodziewane zdarzenia powodują wzrost adrenaliny, przyciągają śmiałków zainteresowanych tym lądem oraz pragnących poznać jego naturę, nie należy przesadzić w spontaniczności.

Organizacja podróży do Afryki jest skomplikowana. Należy zdobyć dokumenty wjazdowe (wizy) do przemierzanych krajów, zorganizować serię szczepień i przygotować się kondycyjnie. Lista chorób, które są groźne dla Europejczyka to m.in. wirusowe zapalenie wątroby (A i B), malaria, febra, dur brzuszny, wścieklizna, polio czy błonica.

Oprócz problemów zdrowotnych, można natknąć się na mniej przyjazne społeczności ludów afrykańskich oraz złoczyńców. Wówczas może przydać się znajomość podstawowych zwrotów w języku tubylców. Warto także nauczyć się survivalu podczas kursu w szkole przetrwania, aby poradzić sobie podczas awarii sprzętu lub niesprzyjających warunków klimatycznych.

Decydując już się na podróż warto wziąć ze sobą jakiś przewodnik turystyczny, który pomoże wam poznać piękno tego niezwykłego miejsca. To co zobaczycie na miejscu sprawi, że długo będziecie mieć w pamięci całą wycieczkę i z pewnością będziecie chcieli z powrotem tam wrócić.