Agromarket i polskie rolnictwo

views
0

Każdego z rolników zastanawia sytuacja rolnictwa, gospodarki rolnej. Każdego dnia włączają telewizor i czekają na wiadomości. Niekiedy są to dobre informacje, a niekiedy złe i niekorzystne dla sektora rolnictwa.
W Polsce dużym powodzeniem od wielu już długich lat cieszą się gospodarstwa rolne. Jeszcze za czasu komunizmu, Polska mogła śmiało otrzymać miano państwa rolniczego, w którym Polacy utrzymywali się głownie z uprawy i hodowli. skup i sprzedaż zbóż to temat wciąż gorący i poruszany. Dzisiaj także polska tradycja nadal zostaje podtrzymana, tyle, że dla wielu już rolników rolnictwo wcale nie jest już opłacalne. Obecny Agromarket rozrasta się to fakt, ale niestety co mniejsze gospodarstwa nie wytrzymują już i nie są w stanie osiągać standardów, jakie stawia za priorytet Unia Europejska. Powoduje to to, że wiele małych gospodarstw upada, ponieważ ich prowadzenie nie opłaca się. Rolnicy muszą ponosić wysokie koszty utrzymania gospodarstw. Na szczęście zostały szybko wprowadzone programy unijne, które pozwalają na to, żeby rolnikom ułatwić prowadzenie swoich hodowli czy upraw. W tym celu, rolnicy mogą liczyć na różnego rodzaju dopłaty oraz dotacje z kieszeni unijnych. Programy opiewają na miliony euro, które wciąż są do wzięcia przez chętnych rolników. Jak się jednak okazuje, wiedza rolników na temat możliwości pozyskania dofinansowania jest nadal bardzo uboga.

Państwo stara się trafiać nawet do najmniejszych struktur, jednakże nadal jest to za mała inicjatywa. Na tyle jest to istotne, ze wszyscy rolnicy powinni być świetnie poinformowani o swoich możliwościach. Organizuje się w tym celu różnego rodzaju szkolenia, oczywiście bezpłatne, które są skierowane do rolników. Ich tematyka opiewa przede wszystkim na tym, żeby pokazać rolnikom, że pozyskiwanie unijnych pieniędzy nie wygląda tak skomplikowanie, jakby się to wydawało.