Aplikacje natywne vs. hybrydowe

Aplikacje natywne vs. hybrydowe

17 views
0

Mobile app development services opierają się o jedną z dostępnych technologii. Top mobile app development company jest w stanie zaoferować aplikację natywną lub hybrydową. Warto porównać obydwie propozycje, aby wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie.

Oferowane możliwości

Aplikacje natywne pozwalają na stworzenie tego, co programista jest w stanie sobie tylko wymyślić. Dlaczego? Ponieważ nie mają one żadnych ograniczeń – w przeciwieństwie do aplikacji hybrydowych. Mobile application development natywnych pozwala na wykorzystanie silników 3D, czujników, itd. Patrząc na statystyki dostępne online, można zauważyć, że zdecydowana większość aplikacji pojawia się w środowisku natywnym. Tym bardziej, że producenci, na ogół dostarczają dedykowane rozwiązania, które najlepiej odnajdują się w aplikacjach natywnych.

Dostępność usług

Aplikacje hybrydowe są górą. Mobile app development hybrydowych jest zdecydowanie częściej spotykane – za co po części odpowiedzialne są niskie koszta wytworzenia. Na rynku spotkać można zdecydowanie większą liczbę specjalistów, które oferują rozwiązania hybrydowe, oferujące możliwość przejścia do środowiska natywnego.

Wydajna aplikacja

Mobile application development company doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że  środowisko natywne jest zdecydowanie bardziej wydajne. I nie omieszka poinformować o tym klienta. 10Clouds, czy też inna mobile app development company, doskonale wie, że to jednak bezpośrednie działania człowieka są w stanie lepiej zoptymalizować kod. W przypadku rozwiązań hybrydowych ma się do czynienia z mikro serwerem, który w środowisku pełni rolę pośrednika. 

Koszta produkcji

Aplikacje hybrydowe są górą. Mobile application development hybrydowych jest nie tylko tańsze, ale również zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Analizując oferty, jakie znaleźć można na rynku usługowym, szacuje się, że koszt stworzenia aplikacji hybrydowej można śmiało zamknąć w 10 000 złotych. W przypadku aplikacji natywnych, koszt i czas wykonania, może być dwa lub trzy razy większy. Nie można również zapomnieć o tym, że przy aplikacjach natywnych, istnieje konieczność utrzymania dwóch linii produkcyjnych. 

 

Wniosek? Każda z tych nowoczesnych technologii ma ogrom zalet, jak również wad. Zawsze trzeba przeanalizować je indywidualnie, pod kątem chociażby posiadanego budżetu. Tak, aby móc wybrać to rozwiązanie, które będzie dostępne dla tak powszechnie wykorzystywanych urządzeń mobilnych. W końcu, dzięki temu będzie można “zabłysnąć”, oferując potencjalnym odbiorcom zupełnie nowe możliwości usługowe.