Audyt SEO – jak bardzo jest potrzebny?

views
0

Wielu właścicieli witryn internetowych zadaje sobie pytania: Czy audyt SEO jest niezbędny? Kto go wykonuje? Na czym polega?
Wbrew pozorom stronę internetową zakłada się nie tylko po to, aby przedstawić na niej ofertę oraz informacje o swojej firmie. Wizytówka w Internecie zakładana jest również w celu umożliwienia klientom odszukania interesujących ich usług i produktów.

Jest to również świetny sposób na  wyróżnienie się na tle konkurencji za pomocą atrakcyjnej i efektownej grafiki strony www. Działania te nakierowane są na przekonanie konsumentów do skorzystania z oferty, od razu (online) albo w „realu”. Wiele osób po porównaniu usług i produktów w sieci, dokonuje zakupów w zwykłych sklepach. Konsumenci by odszukać konkretne usług oraz produkty w sieci za pomocą wyszukiwarek wpisują do nich odpowiednie frazy i słowa kluczowe. Dlatego też przedsiębiorcy każdego roku coraz więcej inwestują w działania SEM i SEO.  Audyt SEO jest to złożona analiza stron internetowych pod kątem m.in. przygotowania jej pod  wykonanie kampanii Google AdWords czy łatwości jej indeksowania w wyszukiwarkach. Poprawnie przeprowadzony audyt SEO jest niczym solidnie przygotowane fundamenty, dzięki niemu pozycjonowanie przebiega poprawnie.
Podczas procesu audytu SEO badane są m.in.: linki przychodzące, mapy witryn, czas ładowania witryny, kody i ich zgodności ze standardami oraz nagłówki witryn.
W oparciu o analizę specjaliści tworzą raport, który zawiera wskazówki, po których wprowadzeniu  nasze usługi i produkty są bardziej widoczne w wynikach wyszukiwarki. Raport jest to dokument, który zawiera ściśle dopasowane do potrzeb sklepu internetowego czy strony wytyczne z komentarzami.  Czas stworzenia raportu zależny jest od wielkości strony internetowej, a dokładnie od ilości jej podstron. Audyt jednej, niewielkiej witryny firmowej może zająć zając od kilku godzin do nawet kilku dni. Dzieje się tak, ponieważ specjalista musi przeanalizować dokładnie we wszystkich miejscach strony każdy z badanych elementów. Istotny jest fakt, że audytu SEO nie można zastosować na wszystkich witrynach. Sprawa komplikuje się nieco bardziej w sytuacji gdy witryny stworzone są w technologi Flash. Osoby, które posiadają stronę opartą na tej technologii przed przystąpieniem do audytu SEO, a kolejno pozycjonowania powinni zbudować nową stronę www, opartą na innej technologii.

Jak widać audyt SEO jest bardzo istotną sprawą, dlatego tez podczas wybierania firmy prowadzącej ten proces należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejszym czynnikiem jest doświadczenie w zakresie audytów SEO. Kolejną ważna sprawą jest przepływ informacji oraz sposób komunikacji pomiędzy klientem, a firmą. Efekty profesjonalnie dokonanego audytu SEO zauważalne są już po kilku tygodniach od wdrożenia wytycznych w nim się mieszczących.