Beskidy dla fanów sportów zimowych – Wisła

Beskidy dla fanów sportów zimowych – Wisła

views
0

Beskid Śląski jest atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe. Dobrymi warunkami pobytu oraz licznymi wyciągami kusi Wisła – znany kurort, który stał się sławny m.in. dzięki sukcesom Adama Małysza. Dlaczego warto się tu wybrać?

Jak zaplanować pobyt w Wiśle?

Dogodny dojazd koleją lub PKS, dobre zagospodarowanie – oto czynniki, dzięki którym ogromną popularność zdobyła Wisła noclegi czekają tu i w nowoczesnych hotelach, i w nieco starszych domach wczasowych. Nie brak tu również prywatnych gospodarstw, w których można znaleźć tanie noclegi Wisła jest jedną z tych miejscowości, które doskonale przygotowały się do obsługi gości. Nie brak ich tu latem, gdy kuszą górskie szlaki, choć to właśnie w okresie zimowym wzrasta zapotrzebowanie na noclegi Wisła jest przecież jednym z ważniejszych ośrodków sportów zimowych na terenie Polski, a chętnych na szaleństwo na tutejszych stokach nie brakuje. Gdzie warto się wybrać?

Trasy zjazdowe czekają

Stoki Stożka i Soszowa to ważne miejsca, którymi zimą kusi Wisła Noclegi można znaleźć zarówno w dzielnicach leżących w pobliżu tych wyciągów, jak i w górskich schroniskach. Hitem wśród narciarzy jest jednak ta trasa zjazdowa, którą przygotowano na zboczach Czantorii. Nowoczesny wyciąg, znaczna długość oraz piękne widoki na pasmo Równicy i dolinę Wisły – oto czynniki, które skutecznie przyciągają tutaj aktywnych turystów. Kuszą tu liczne szkoły jazdy oraz wypożyczalnie sprzętu,dzięki czemu każdy gość znajdzie tu dla siebie odpowiednie warunki.

Wisła dla biegaczy

A co z miłośnikami narciarstwa biegowego, którzy mogą znaleźć tu tanie noclegi Wisła i im może sporo zaoferować. Stoki Soszowa świetnie nadają się do jazdy na nartach biegowych, wielką popularnością ciesza się tu również zbocza Trzech Kopców Wiślańskich, Soszowa oraz Równicy. Można się też wybrać w rejon Baraniej Góry i poszaleć na biegówkach w dolinach Białej lub Czarnej Wisełki. Wiele ciekawych ofert czeka też w rejonie Kubalonki, znanej zarówno wśród amatorów narciarstwa biegowego, jak i wśród tych, którzy chcą poznać tajniki narciarstwa zjazdowego.

Zimowy wypoczynek w Wiśle może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dobre zagospodarowanie oraz ciekawa oferta spędzania czasu wolnego w aktywny sposób – oto kwestie, które z pewnością warto docenić.