Bezpieczne ubezpieczenie flotowe

Bezpieczne ubezpieczenie flotowe

2 views
0

Bezpieczne ubezpieczenie flotowe dotyczy zawarcia przejrzystej umowy dotyczącej różnych wypadków i usterek jakie mogą przydarzyć się samochodom ciężarowym podczas jazdy. To właśnie poprzez bezpieczne ubezpieczenie flotowe firma może poprawnie funkcjonować nie narażając się na ogromne koszty związane z naprawą usterek bądź naprawą uszkodzonych w wypadku pojazdów. Jak wygląda dobrej jakości ubezpieczenie flotowe i jakie są jego rodzaje?

 

Rodzaje ubezpieczenia flotowego

 

Występują różnorodne rodzaje ubezpieczenia flotowego, które mogą być dopasowane do konkretnych potrzeb danego przedsiębiorcy. Każdy z nich jest inny, posiada inną flotę i zatrudnia różną ilość pracowników. Dlatego bezpieczne ubezpieczenie flotowe powinno być dopasowane pod niego. Wyróżnia się:

-Ubezpieczenie komunikacyjne typu OC i AC. Ubezpieczenie typu OC jest obowiązkiem, w który musi wyposażyć się każdy pojazd wyjeżdżający na drogę. Jest to związane z ryzykiem wypadku z winy kierowcy i ewentualnego pokrycia szkód wyrządzonych z jego winy. W takim wypadku ubezpieczyciel wypłaca innym uczestnikom wypadku należyte odszkodowanie, które przeznaczy na naprawę swojego pojazdu. Ubezpieczenie typu AC jest dodatkowym ubezpieczeniem, które obejmuje również naprawę usterek/uszkodzeń wyrządzonych niezależnie od woli kierowcy.

 

-Ubezpieczenie flotowe; w przypadku posiadania większej firmy przewozowej, najczęściej zawierających kilka, a nawet kilkanaście pojazdów w ramach jednej umowy przedsiębiorca może objąć ubezpieczeniem wszystkie swoje samochody. Dzięki temu posiada on minimalną ilość umów co jest po prostu niesamowicie wygodne.

 

-Ubezpieczenie pracowników; istnieją również ubezpieczenia pracownicze – bo kierowca tez jest częścią floty!

 

Podsumowanie

 

Wypadki i usterki bardzo często wybierają najgorsze możliwe pory. Aby ustrzec się przed nimi i zapewnić płynne funkcjonowanie swojej firmy ubezpieczenie flotowe jest podstawą, w którą powinien wyposażyć się każdy przedsiębiorca zarządzający własną firmą TSL