Bezpieczne użytkowanie wózków widłowych

views
0

Wózki widłowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie poczynając od przemysłu magazynowego,a kończąc na przemyśle transportowym. Niezmiernie istotnym elementem bezpiecznego użytkowania wózków widłowych jest ich prawidłowa eksploatacja, konserwacja i w końcu ich serwisowanie oraz naprawy. Poprawne użytkowanie wózków widłowych pozwala na maksymalne wydłużenie ich prawidłowej pracy bez dokonywania niepotrzebnych napraw. Wózki widłowe bezwzględnie muszą spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny co jasno jest określone przez przez przepisy BHP. Techniczny stan wózków jest również bardzo ważny z uwagi na obowiązkowe badania przeprowadzane przez Urząd Dozoru Technicznego.Tylko pozytywna przejście badania UDT pozwala na legalne korzystanie z wózków widłowych i gwarancję bezpiecznej pracy.

Przygotowując wózek widłowych do przeglądu przeprowadzanego przez Urząd Dozoru Technicznego należy obiektywnie ocenić stan pojazdu ( prawidłowość działania układu hamulcowego, napędowego, kierowniczego, mechanizmów podnoszenia oraz osprzętu itp.) i podjąć decyzję, które  z elementów koniecznie powinny zostać zastąpione nowymi. Części do wózków widłowych oferowane przez firmy na Polskim rynku części zamiennych występują w bardzo szerokim asortymencie z uwagi na ich jakość wykonania jak również ich trwałość. Bez względu na to czy decydujemy się na zakup części do wózków platformowych, wózków paletowych, wózków elektrycznych czy też serwisując wózki widłowe RAK zawsze wybierajmy te znanych producentów posiadające certyfikaty gwarantujące jakość ich wykonania. Wyłącznie oryginalne oraz bardzo wysokiej jakości zamienne części zagwarantują bardzo długą i bezawaryjną pracę naszych wózków widłowych. Sprawny, nie budzący zastrzeżeń w oczach inspektora wózek widłowy jest gwarancją pozytywnego przejście badania przeprowadzanego przez pracownika  Urzędu Dozoru Technicznego. 

W sytuacji gdy nie dysponujemy dostateczną wiedzą i nie jesteśmy zorientowani w rynku części do wózków widłowych możemy posłużyć się wiedzą specjalistów, którzy na pewno pomogą nam w dokonaniu słusznego wyboru.