By zatrzymać postęp choroby

views
0

Na chorobę Alzheimera, nazywaną również demencją czy otępieniem starczym, może zachorować tak naprawdę każdy z nas. W większości na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawę, tymczasem choroba ta często jest bardzo podstępna i na początku trudna do wykrycia. Wykryć ją można między innymi za pomocą badań laboratoryjnych, które zlecane są przez lekarza specjalistę.

Aby nie dopuścić do rozwoju choroby, warto wiedzieć, że są czynniki, dzięki którym choroba nie będzie rozwijać się tak szybko. Przede wszystkim osoby ze zdiagnozowaną chorobą Alzheimera powinny poświęcać każdego dnia nieco czasu na ćwiczenia intelektualne. W ten sposób można ćwiczyć mózg i pobudzać komórki nerwowe do pracy. Można ćwiczyć na przykład rozwiązując krzyżówki bądź grając w szachy czy w warcaby, wykonywać ćwiczenia, które pomogą zahamować zaburzenia pamięci. Takie ćwiczenia są naprawdę doskonałym sposobem na to, by nieco oszukać czas i nie dopuścić do kolejnego, nieco bardziej zaawansowanego etapu choroby. Co więcej, warto także szczególną uwagę zwrócić na dietę. Dieta powinna być dietą zdrową, warto na przykład zainteresować się w tym przypadku dietą śródziemnomorską.

Alzheimer – opieka

Choroba ta dotyka całej rodziny, oprócz samej osoby chorej dotyczy zwłaszcza jej opiekunów. Aby móc sprawować właściwą opiekę nad chorym powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat samej choroby – jak wygląda rozwój choroby, jakie są jej stadia, czego można spodziewać się wraz z jej rozwojem. Kiedy decydujemy się na podjęcie opieki musimy także przygotować nasze mieszkanie, aby zapewnić osobie chorej maksimum bezpieczeństwa, a aby nam ułatwić opiekę.