Co nadaje charekter naszemu wnętrzu?

2 views
0

Świeżo wybudowany dom, czy oddane do użytku mieszkanie zazwyczaj ma białe ściany. Każdego cieszą jasne, przestronne wnętrza, a przede wszystkim własne cztery ściany. Dopiero po kilku latach przychodzi smutna refleksja, że nasze ściany nie są już tak białe, widać na nich ślady rąk oraz zwykłego, codziennego użytkowania. Ogarnia nas jednak lęk przed remontowaniem, malowaniem i związanym z tym bałaganem.Szukamy więc rozmaitych rozwiązań, które poprawią wygląd poszczególnych pomieszczeń, a jednocześnie nie spowodują zbytniego zamieszania.

Nie zawsze zmiany muszą oznaczać ogromne prace remontowe. Czasami wystarczy odrobina inwencji twórczej i stosunkowo nieduże nakłady finansowe, by całkowicie zmienić wygląd danego wnętrza, nadając mu czysty i estetyczny, a przy tym niezwykle interesujący wygląd. Nowoczesne tapety są bardzo trwałe, łatwe w czyszczeniu i posiadają wzory, które ciężko byłoby nam odwzorować na ścianach przy użyciu zwykłych farb oraz pędzla. Umieszczone na ścianach fototapety potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie lub nadać mu szczególny, wyrazisty charakter.

Decydując się na fototapetę, należy pamiętać, żeby nie przesadzić ze środkami wyrazu. Warto wybrać jedną ścianę, na której ją umieścimy, by zdobiła całe pomieszczenie. Odpowiednie oświetlenie oraz dopasowane do jej stylu meble podkreślą charakter, jaki nada ona wnętrzu. Nowoczesne fototapety są przystosowane do montażu także w kuchniach czy łazienkach. Nie szkodzi im wilgoć, można je myć z użyciem detergentów. To doskonały pomysł na urozmaicenie i nadanie pomieszczeniom indywidualnego stylu.