Counter Strike 1.6 – upadek legendy

3 views
0

Counter-Strike 1.6 przez wielu określany legendą. Jest to pierwsza gra multiplayer, która skupiła, aż tak ogromną liczbę graczy. Przez ponad 12 lat utrzymywała swą passę.Charakter gry polegał na zmaganiach dwóch drużyn — terrorystów oraz policjantów. Główny cel drużyn wzajemnie się wyklucza. CS jest rozgrywką stricte sieciową, opartą o zespołowe działanie drużyny, a nie pojedynczego gracza. CS 1.6 mimo swej znacznej popularności w esporcie, został po długich latach dominacji wyparty.Co spowodowało spadek zainteresowania tą grą?

Głównym ciosem skierowanym w tę grę było wprowadzenie zupełnie nowej odsłony tej serii w 2012 roku. Wprowadzenie Counter Strike Global Offensive spowodowało nagły upadek uznania cs 1.6. Gracze zaczęli się coraz bardziej interesować grą opartą o świeży silnik graficzny. Wcześniej Valve wprowadziło Counter Strike Source, jednak ta gra nie skupiła przy sobie ogromnej rzeszy graczy. Dopiero CS: GO spowodował masowy rotacje ludności z CS 1.6. Organizatorzy lig i turniejów zobaczyli co się dzieje i wycofali CS 1.6.
Zawodowi gracze zrozumieli, że zbliża się koniec, i poczęli dostosowywać się pod nowe gry. CS: GO to już nie ta sama gra. Co prawda idea gry jest identyczna, jednak nie ma już tej zwyczajności. Jest to próba wpasowania się ze starym Cs do dzisiejszych reguł, co nie za bardzo się udało. Teraz Counter Strike Global Offensive przed zanikiem zainteresowania tą grą, bronią udogodnienia w grze oraz możliwy zarobek graczy. Gracze spędzając znaczny czas w grze otrzymują skiny broni, które są w stanie sprzedać za prawdziwe pieniądze do wykorzystania w sklepie Valve. Gry 5vs5 ustawiane są automatycznie, także nie trzeba się męczyć w znalezieniu swojej drużyny do gry. Gra także daje możliwość prowadzenie loterii tzw. Otwieranie specjalnych przedmiotów z których wypadają różnej wartości skiny broni.

Ogólnie rzecz ujmując cała strategia Valve skupiła się na pieniądzach. Dzięki rynkowi steam, tym całym skinom i przedmiotom od prowizji, zarabiają pokaźne sumy. Wzrost ludności CS: GO ciągle trwa i obecnie ta gra przeżywa swój renesans jak cs 1.6 w latach 2005-2008.Jeśli ktoś nie jest pewny do nowej wersji gry Counter Strike, nadal może zagrać w jego starszego odpowiednika. Valve na steam udostępnia wszystkie wersje Counter Strike i je ciągle uaktualnia.
Wszystkich zwolenników tej serii zapraszam na dobre Serwery cs do wspólnej zabawy.