Czas na rozwój firmy

Czas na rozwój firmy

11 views
0

Certyfikat BRC, jak również wiele innych, międzynarodowych standardów, pozwalają firmom się rozwijać. Tak, uzyskanie jednolitej pozycji na rynku jest dobre. Należy jednak pamiętać o tym, że każdego stać na więcej. Warto więc sprawdzić, co też jest w stanie zapewnić firmom audyt BRC.

Jednolity proces tworzenia żywności

Normy BRC w chwili obecnej nie są już dla nikogo nowością. To tak naprawdę działania, których celem jest ujednolicenie procesu tworzenia żywności dla wszystkich. Aczkolwiek, międzynarodowe normy muszą zostać dopasowane do każdego przedsiębiorstwa w sposób indywidualny. Po to, aby były one w stanie temu podołać. To właśnie swoją ofertę usługową do firm z branży spożywczej, kierują takie firmy jak DJB doradztwo, które wykonują m.in. audyt BRC. To dzięki takim działaniom, po kolei można wdrożyć kolejne procedury, jakie w finalnym efekcie mają pozwolić na otrzymanie certyfikatu BRC.

Od początku do samego końca

Firmy, jakie chcą otrzymać certyfikat BRC muszą przyzwyczaić się do tego, że często będą słyszały o audycie. Zarówno, jeżeli mowa o początkowym etapie, jak również po przyznaniu certyfikacji. Może jednak lepiej zacząć od początkowej kontroli, której celem jest wskazanie na jakim dokładnie etapie jest dane przedsiębiorstwo. Tak, aby jednostka certyfikująca mogła wskazać, jak w danej sytuacji wyglądają poszczególne działy, które w sposób bezpośredni lub pośredni wpływają na produkcję żywności. Po dokonaniu tej oceny, czas na kolejne kroki, które mają doprowadzić do przyznania finalnej certyfikacji. 

Szkolenia z BRC FOOD

Czas na zmiany. Czas na to, aby zostały określone nowe normy, do jakich trzeba będzie się dopasować. Jak można jednak wprowadzić zmiany, skoro nie są one dla wszystkich zrozumiałe? To właśnie dlatego wskazuje się na konieczność przeprowadzenia szkoleń, jakie dedykowane są dla wszystkich pracowników. Nie tylko dla kadry zarządzającej, ale również dla szeregowych pracowników. To właśnie na takich spotkaniach, będzie można dowiedzieć się na czym polega wdrażany standard. Ważne jest również wskazanie takich punktów, jak chociażby zmiana jakości na lepsze – na czym zyska także wizerunek firmy, jako o solidnym producencie. Koniecznym będzie wyznaczenie audytora wewnętrznego, który będzie na bieżąco wykonywał przyszłościowe, regularne kontrole, monitorujące poziom wdrożenia nowych standardów bezpieczeństwa podczas produkcji żywności i nie tylko.