Czy sny prorocze istnieją?

views
0

Prorocze sny to takie, w których człowiek poprzez sen jest w stanie ujrzeć swoją przyszłość. Na co dzień miewamy wiele różnych snów, dlatego nie jesteśmy w stanie określić, które z nich mogą być prorocze, a które też nie. Być może sny prorocze to tylko czyste zbiegi okoliczności.

W świecie nauki nadzwyczajne psychiczne siły nie istnieją. Naukowcy racjonalizują sny oraz starają się tłumaczyć, że są one po prostu odbiciem naszej podświadomości, ambicji i pragnień. Wszystko to, w co tak głęboko wierzymy może się spełnić za pomocą siły perswazji, w psychologii zjawisko to nazwano samospełniającą się przepowiednią. Człowiek dążący do jakiegoś celu, przeświadczony o racji danego wydarzenia sam prowokuje umysł do tego, aby ten gromadząc pewne źródłowe informacje zainicjował podczas snu pewne marzenia senne. Następnie poprzez baczną obserwację uzyskanych rezultatów sennych czekamy tylko na pojawienie się danego wydarzenia, które oczywiście w pewnej chwili ma miejsce i spełnia się naszą przepowiednię.

Inna teoria głosi, że człowiek jest w stanie samodzielnie edytować sny i dopasowywać je do wydarzeń i sytuacji, które mają miejsce w realnym świecie, co sprawia wrażenie, że sen się spełnia. W rzeczywistości jednak łatwo zapominamy to, o czym śnimy, dlatego trudno byłoby odtworzyć prorocze sny.

Niektórzy wierzą w to, że ludzki umysł jest w stanie ukazać w czasie snu to, co wkrótce ma się wydarzyć za pomocą informacji, które zostały w nim już wcześniej zapisane.

Nadal istnieją zwolennicy teorii, że sny mogą rzeczywiście przepowiedzieć nam przyszłość. Prorocze sny związane są najczęściej z katastrofami, wojnami, wypadkami a nawet potrafią wskazać nam odpowiednie szczęśliwe numery w loterii.  

A co na to sennik? Proroczy sen może sugerować, że w życiu codziennym doświadczasz lęku o własną przyszłość. Pragniesz snów, podczas których możesz podjąć jakieś ważne dla Ciebie decyzje lub zostaniesz zapewniony, że znajdujesz w życiu na właściwej drodze.