Czy warto robić test genetyczny na potwierdzenie ojcostwa?

views
0

To pytanie prawdopodobnie zadaje sobie wielu mężczyzn. W zasadzie wszystko uzależnione jest ściśle od charakteru i usposobienia każdego z nich ale również od od sposobu podejścia do pewnych życiowych spraw. Mianowicie, jeśli chodzi o samo przeprowadzenie testu DNA jest ono niesamowicie łatwe, również ekspresowe ale ogromnie ważne jest to, że jest prowadzone bez sprawienia klientowi choćby najmniejszego bólu. Warto też nadmienić, że obecnie każdy z nas ma dostęp do tego typu badań, powinien tylko udać się do firmy oferującej takie usługi. Jedyne zatem wątpliwości, jakie powstają w związku z tą problematyką wynikają ze sfery uczuciowej.

Duża liczba mężczyzn bowiem odczuwa olbrzymi strach przed wynikiem testu. Oczywiście są tacy, dla których fakt ojcostwa to najistotniejsza wartość w całym życiu, istnieje też taka grupa, którzy za pomocą różnych metod chcą uniknąć wszelkiej odpowiedzialności. Dla niektórych temat testów genetycznych jest tematem zakazanym, wiążącym się ze wstydem, hańbą, czy nawet ze utratą zaufania najbliższych. Analizując wymienione motywy działania można stale wydłużać tą listę.

Kluczowym pytaniem jest jednak to, czy chcemy poznać prawdę? Jak kiedyś ktoś powiedział : ?prawda nas wyzwoli” – ale należy podejść do niego bardzo indywidualnie. Lepiej bowiem żyć znając prawdę, nawet tą smutną niż wiecznie zastanawiać się co by było gdyby. Poznanie prawdy to jakby odzyskanie spokoju w życiu, bez względu na to jaka ta prawda jest. Bo gdy czasem już wszystko traci sens, to jednak wszystko się w końcu ułoży.

To oczywiście moje zdanie, a tak w zasadzie każdy z nas stara się w życiu by podejmować decyzje zgodnie z samym sobą. Pamiętajmy jednak, że w temacie dotyczącym dowodzenia ojcostwa testy na ojcostwo pozwalają niektórym istnieniom normalnie funkcjonować.