Czym są produkty POS?

Czym są produkty POS?

1 views
0

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się produkty POS. Wiele firm korzysta z takich materiałów w celu poprawy wyników sprzedażowych.

Co to jest POS?

Warto zaznaczyć, że jest to niezwykle skuteczna metoda. Głównym celem produktów POS jest wsparcie sprzedaży produktów. Klient detaliczny może się z nimi zapoznać bezpośrednio w punkcie handlowym. Obecnie technologia poszła mocno do przodu, ale skuteczność tradycyjnej reklamy cały czas stoi na przyzwoitym poziomie. Najlepiej przy wejściu do sklepu zamieścić informacje o konkretnym produkcie. W ten sposób klient będzie miał szansę od razu się zapoznać z ofertą i być może podjąć decyzję zakupową. Biorąc pod uwagę rodzaj materiału użytego do produkcji można wyróżnić miękkie oraz twarde produkty POS.

Rodzaje produktów POS

Najważniejsza jest umiejscowienie materiałów, natomiast forma oraz treść komunikatu mają znaczenie drugorzędne. Ze względu na miejsce można wymienić materiały POS na sufit, materiały na półkę, materiały na podłogę oraz materiały na ladę. Broszury, ulotki oraz plakaty można zaliczyć do materiałów reklamowych umieszczanych bezpośrednio przy kasach i witrynie sklepowej. Nie powinny być zbyt duże, ale też nie za małe, żeby można je było zobaczyć z odległości kilku metrów. Należy pamiętać, żeby zamawiać produkty jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Standy, bilownice oraz dyspensery to materiały na ladę. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie w tym miejscu logotypów marek. Wśród materiałów na sufit można wymienić hangery oraz flagietki reklamowe.

Wady i zalety materiałów POS

Hangery są niezbędne, jeżeli celem jest prowadzenie skutecznej strategii visual merchandisingu. W każdym sklepie należy wyznaczyć drogę, którą następnie klient będzie mógł podążać. Dobrze zaplanowana droga pozwala skutecznie zwiększyć wyniki sprzedażowe. Warto mieć na uwadze, że żaden produkt nie jest zlokalizowany w przypadkowym miejscu. Na hangerach można też znaleźć informacje o poszukiwanych produktach, dlatego może to czasami pomóc klientom. Materiały POS na podłogę również odgrywają ważną rolę w strategii merchandisingowej. Na uwagę zasługuje fakt, że kioski i stoiska można bez problemu zbudować w sklepie. Należy pamiętać, że zbyt duża ilość produktów POS w małej przestrzeni może działać negatywnie. Najważniejsze to umieścić materiały POS we właściwym kontekście. Największą wadą produktów POS jest ich niska odporność na czynniki zewnętrzne. Z tego powodu są nietrwałe i niestety często trzeba je wymieniać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.