Dekoracje na imprezę – inspiracje

5 views
0

Sylwester i czas karnawału to najlepsza okazja do urządzania imprez i tańców. Jeśli decydujesz się na urządzenie imprezy w domu i szukasz inspiracji do stworzenia dekoracji to w tym artykule znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci podjąć decyzje.

Planując domówkę warto zastanowić się nad wyborem tematu przewodniego imprezy. Imprezy tematyczne dają możliwość stworzenia niezwykłej atmosfery. Do stworzenia dekoracji stylizowanej tematyczne potrzeba odrobinę wyobraźni i zapału.

Karnawał to dobry czas na skorzystanie ze świecących dodatków i mieszanie stylizacji lat 80tych i 90tych. W tym okresie warto wyciągnąć z zakamarków garderoby błyszczące i kolorowe wstążki, cekiny i inne ozdoby. Można z nich wykonać błyszczące ozdoby na drzwi,narzuty lub nakładki na serwetki. Właśnie dzięki takim detalom nasze wnętrze zyska odrobinę charakteru.

Innym pomysłem jest wykorzystanie motywu filmowego. I tak do dekoracji pomieszczenia można użyć sztucznych łańcuchów, aby wnieść klimat horroru, lub błyszczące tkaniny, by pomieszczenie przypominało sale z filmu Wielki Gatsby. Czerwona tkanina świetnie sprawdzi się udając czerwony dywan.

W stylizacjach najważniejsza jest inwencja twórcza i umiejętność łączenia wzorów i kolorów.

Dużo w tym aspekcie można zdziałać wykonując różnego rodzaju przepisy na imprezowe przekąski stylizowane na konkretne konwencje. Wówczas goście naprawdę poczują się wyjątkowo. Przystawki przygotowane w określonym stylu są prostym sposobem na wniesienie określonego klimatu do pomieszczenia.

 

.