Dieta Slimming World – czy naprawdę działa?

124 views
0

Dieta Slimming World to elastyczny plan żywieniowy, który powstał w Wielkiej Brytanii. Promuje zbilansowaną dietę połączoną z okazjonalnymi zachciankami. Nie obejmuje liczenia kalorii ani ograniczeń żywieniowych. Ma na celu zachęcanie do utrzymania zdrowych nawyków przez całe życie. W ostatnich latach dieta Slimming World stała się niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych.

Dieta odchudzanie

Czym jest dieta Slimming World?

Dieta Slimming World została wymyślona 50 lat temu przez Margaret Miles-Bramwell. Celem programu jest pomoc w odchudzaniu i rozwijaniu zdrowych nawyków bez odczuwania wstydu lub niepokoju związanego z wyborami żywieniowymi i obsesji na punkcie ograniczenia kalorii.

Jak przestrzegać diety Slimming World

W diecie tej produkty są podzielone na trzy kategorie:

  • Produkty “Free””. Są to zdrowe, nietłuste pokarmy.
  • „Zdrowe dodatki”. Dodatki te są bogate w wapń, błonnik i inne ważne składniki odżywcze.
  • “Sys” (skrót od synergii). To okazjonalne smakołyki o wysokiej zawartości kalorii.

Czy dieta ta pomoże schudnąć?

Badania wskazują, że Slimming World jest dietą, która może być skuteczna w utracie wagi. Może to być spowodowane tym, że elastyczny styl odżywiania Slimming World pomaga ludziom pozostać na dobrej drodze bez nadmiernych ograniczeń, co zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia celów związanych z utratą wagi. Oprócz utraty wagi dieta Slimming World może pomóc rozwinąć trwałe, zdrowe nawyki i poprawić ogólny stan zdrowia.

Skutki uboczne 

Przygotowanie zdrowych przepisów Slimming World może być wyzwaniem dla osób, które mają niewielkie umiejętności kulinarne i ograniczony czas. Ponieważ Slimming World nie określa odpowiednich rozmiarów porcji i odradza liczenie kalorii, niektórzy ludzie mogą spożywać ich za dużo. Jeśli szukasz gotowych rozwiązań dopasowanych do Twojego czasu i umiejętności kulinarnych, zajrzyj na dietetyk.edu.pl.

Co jeść?

Na diecie Slimming World produkty “Free” powinny stanowić większość część jadłospisu. Ta kategoria obejmuje między innymi: chude białko (jajka, wołowina, kurczak, wieprzowina, indyk), skrobię (ziemniaki, ryż, komosa ryżowa, kuskus, fasola) oraz wszystkie owoce i warzywa. Aby spełnić codzienne zapotrzebowanie dotyczące błonnika, wapnia i zdrowych tłuszczów, dieta Slimming World zawiera również zdrowe dodatki, tj.: produkty mleczne (mleko, twarożek, niskotłuszczowy lub beztłuszczowy jogurt grecki i naturalny), produkty pełnoziarniste i zbożowe o wysokiej zawartości błonnika (pieczywo pełnoziarniste, owies), orzechy i nasiona (migdały, orzechy włoskie, pistacje, siemię lniane, nasiona chia). 

Czego unikać?

W tej diecie wszystkie produkty spożywcze są dozwolone, ale słodycze, żywność wysoko przetworzona i alkohol są w pewnym stopniu ograniczone. Osoby są zachęcane do korzystania z przekąsek od czasu do czasu, aby zaspokoić swoje zachcianki. Do przekąsek można zaliczyć. Dozwolone przekąski obejmują: słodycze (pączki, ciastka, ciasta, cukierki, herbatniki), alkohol (piwo, wino, wódka, gin, tequila, słodkie drinki), napoje słodzone (napoje gazowane, soki owocowe, napoje energetyczne).