Digital product i błędy na jakie można się natknąć

Digital product i błędy na jakie można się natknąć

24 views
0

Mając na myśli digital product, tak naprawdę po głowie chodzić może wiele elementów. Wprowadzenie produktu cyfrowego powiązane jest z wieloma czynnikami. Jakie błędy można wtedy popełnić? Jak można ich uniknąć lub naprawić?

Współpraca ze specjalistami

Nie tak łatwo odpowiedzieć na pytanie, How to Avoid Common Digital Product Development Mistakes. Po części jest to spowodowane tym, że można mieć do czynienia z różnego rodzaju błędami, które mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Po części odpowiedzią może być 10Clouds – firma, która od wielu lat zajmuje się Digital Product Development. To osoby, które będą odpowiedzialne za wprowadzenie produktu cyfrowego na rynek. Osoby, które znają się na tym, będą wiedziały, jak poszczególne etapy powinny zostać zaplanowane.

Brak fazy planowania

Decydując się na wprowadzenie produkty cyfrowego na rynek, nie można pominąć fazy planowania. Przez to nie będzie można opracować całej strategii, która ukierunkowana będzie m.in. na odpowiednią grupę odbiorców. Tylko dobry research pomoże uniknąć takiego błędu.

Jakość czy ilość?

W odniesieniu do content marketingu. Już od wielu lat mówi się o tym, że “masówka” nie jest niczym dobrym. Również, jeżeli chodzi o internetowe wpisy. Lepiej pozwolić sobie na zachowanie odpowiedniej jakości, która powiązana także będzie z mniejszą ilością wpisów. Złe, masowe treści wpływać mogą m.in. na obniżenie pozycji, jeżeli chodzi o organiczne wyniki wyszukiwania.

Zbyt długie wiadomości

E-mail marketing jest ważny. Nie ma jednak co tworzyć kilkutomowych elaboratów, ponieważ nikt nie będzie miał ochoty tego przeczytać. Jak to się mówi? Krótko, zwięźle i na temat, a zainteresowanie klientów na pewno zostanie rozbudzone. 

Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych

A właściwie jej brak. No tak, duża ilość produktów cyfrowych wykorzystywana jest na komputerach. Jednak nie brakuje osób, które wykorzystują aplikacje mobilne, dokumenty tekstowe, etc., na swoich urządzeniach mobilnych. Należy także pamiętać o takich osobach, wzbudzając u nich pozytywne odczucia.

Kupowanie lajków i followersów

Nie można zapomnieć o social mediach, jakie mają ogromną siłę przebicia, jeśli chodzi o promocję digital product. Za nic jednak nie można pozwolić sobie na kupowanie lajków. Jest to z góry widoczne. Należy trzymać się od tego z daleka, ponieważ w ten sposób można sobie samodzielnie zaszkodzić, co wpłynie negatywnie na ocenę w oczach potencjalnych klientów.