Dlaczego warto zdecydować się na metodę żelową zdobienia paznokci?

Dlaczego warto zdecydować się na metodę żelową zdobienia paznokci?

views
0

Metoda żelowa zdobienia paznokci, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej polecana jest przede wszystkim paniom, które mają problemy z łamiącymi się paznokciami i jednocześnie nie są zwolenniczkami częstego malowania. W jaki jednak sposób należy wykonać takie paznokcie?

Co warto wiedzieć o manicure żelowym?

Do metody żelowej zdobienia paznokci wykorzystywany jest specjalny żel utwardzający pod światłem UV. Warto wiedzieć, że żel bez żadnego problemu może być wykonany na naturalnej płytce paznokcia bez jednoczesnej zmiany jej wielkości. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że za pomocą żeli można również nadać paznokciom właściwego kształtu. Omawiana metoda polecana jest także paniom, które chciałyby cieszyć się nie tylko zdrowo wyglądającymi, ale również długimi paznokciami.

Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że paznokcie żelowe będą wymagały zdecydowanie większych umiejętności manualnych w porównaniu do manicure hybrydowego. Oczywiście przy odrobinie wprawy możliwe będzie wykonanie takiego rodzaju manicure również samodzielnie w domu. Zabieg przeprowadzany jest także w profesjonalnych salonach.

Jakie są największe zalety metody żelowej zdobienia paznokci?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem tej metody przez przedstawicielki płci pięknej jest bardzo estetyczny wygląd. Paznokcie prezentują się bowiem nie tylko ładnie, ale można również wykonać na nich różnego rodzaju zdobienia. Ponadto specjalny żel pozwala nawet na nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu.

Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że omawiana żelowa zdobienia paznokci jest niezwykle trwała w porównaniu do klasycznego manicure, paznokcie żelowe są w stanie wytrzymać nawet od 2 do 4 tygodni. Do zalet metody trzeba także zaliczyć niezwykle przystępne ceny w stosunku do uzyskanych rezultatów.

W jaki sposób wykonuje się manicure żelowy?

Pierwszym etapem jest oczywiście przygotowanie dłoni do zabiegu. W tym celu konieczna jest dezynfekcja dłoni. Następnie należy właściwie skrócić i wymodelować płytkę paznokciową oraz dokładnie usunąć narastające na nią skórki. Dopiero wtedy, gdy płytka będzie miała odpowiedni kształt i wielkość, jest odtłuszczana i oczyszczana. Następnie primer nakładany jest na płytkę paznokci w celu zwiększenia przyczepności żelu do płytki. W przypadku, gdy na tym etapie stosowane są tipsy, konieczne jest dopasowanie ich do paznokcia.

Kolejnym krokiem jest nałożenie żalu. Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków stosowane są trzy warstwy, które należy utwardzić pod lampą UV. Na końcu koniecznie jest dokładne przemycie właściwym płynem – cleanerem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: metoda żelowa zdobienia paznokci – nailscompany.eu.