Dobry sklep z Kosmetykami

views
0

Kolagen bierze udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów, narządów i tkanek. Wraz z latami organizm traci zdolność odbudowy kolagenu. Przy niedoborze kolagenu pojawiają się starcze zmiany ciała m.in.: cellulitis. Tak więc kosmetyki musi być doskonałym rozwiązaniem.KOLAGEN jest głównym elementem włóknistej tkanki łącznej organizmów zwierzęcych. W budowie kolagenu bierze udział 20 różnych aminokwasów. Najbardziej znanymi są: HYDROKSYPROLINA, HYDROKSYLIZYNA.

Zaburzenia w metabolizmie kolagenu objawiają się nie tylko dysfunkcjami w obrębie aparatu ruchu bóle około stawowe, ale najcześciej w tych tkankach, dla których kolagen i substancje bliźniacze pełnią funkcje najważniejsze.

Kolagen to białko proste, stworzone przeważnie z aminokwasów, przynależne do białek. Zbudowany jest z długich, spiralnych łańcuchów peptydowych, w których występuje 18 aminokwasów. Najważniejszy z nich to: hydroksylizyna.

Skóra traci swoją elastyczność i zdolność pęcznienia z powodu zmniejszającej się zdolności gromadzenia wody. Strata rozpuszczalnego kolagenu jest niestety zjawiskiem naturalnym w etapie starzenia, ale z punktu widzenia kosmetyki nadzwyczaj niecelowym. KOLAGEN, spełnia więc rolę naturalnego środka nawilżającego.