Dyskonty książkowe – jak kupować taniej?

views
0

Wiele osób kochających czytanie oraz książki narzeka na obecne ceny tych artykułów. Wynikają one nie tylko z nałożonego podatku, ale również rosnących kosztów tworzenia kolejnych książek. Wydawnictwa pragną zarabiać na siebie, również autorzy muszą zarabiać na swojej twórczości. Kolejne złotówki idą również do korektorów, drukarni oraz sklepów takich jak księgarnie. Jak wybrnąć z sytuacji, kiedy pragniemy czytać książki w nieograniczonych ilościach, ale nie posiadamy odpowiednio grubego portfela?

Rozwiązaniem są “tanie książki: oraz dyskonty książkowe. Szczególnie te drugie stanowią ostatnio wyjątkowo łakomy kąsek dla bibliofilii. Oferują one książki w cenach nawet o 40% niższych od ceny okładkowej. Z czego to wynika? Przede wszystkim jest to kwestia hurtowego zakupu konkretnych tytułów jak również braku powierzchni sklepowej – dyskonty posiadają jedynie magazyny, a sprzedaż prowadzą najczęściej poprzez witryny internetowe. Dyskonty oferują szeroką ofertę książek, ale nie tylko – znaleźć w nich można również przybory szkolne, jak i puzzle.

Wiele dyskontów oferuje również możliwość kupienia podręczników szkolnych, jednak w tym wypadku trzeba zdać się na łut szczęścia. Pomimo niewielkiej liczby wydawnictw naukowych kolejne książki są co roku poprawiane czy odświeżane, dlatego też dla dyskontów nie jest to opłacalna inwestycja. Jeśli jednak szukamy konkretnego podręcznika, jak np. geografia podręcznik do historii czy języka polskiego – warto poszukać, a nuż uda się znaleźć odpowiedni?

Wiele dyskontów oferuje liczne poradniki oraz albumy – to oferta kierowana przede wszystkim do pasjonatów. Albumy fotograficzne bywają naprawdę drogie, dlatego skorzystanie z oferty dyskontu wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Dyskonty oferują również książki niepolskojęzyczne, które także są w znacznie niższych cenach.