Efekty kuracji Olaplex – regeneracja i odnowa włosów

Efekty kuracji Olaplex – regeneracja i odnowa włosów

10 views
0

Olaplex to jedyna w pełni opatentowana kuracja zniszczonych włosów, która może się pochwalić ogromną skutecznością. Jeśli twoje włosy potrzebują szybkiego odżywienia, warto rozważyć użycie produktów Olaplex. Producent przygotował dla swoich klientów całą gamę produktów, z których większość można stosować w trakcie domowej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule postaramy się jak najdokładniej przedstawić działanie kuracji Olaplex oraz sposoby na jej przeprowadzenie. Zapraszamy do lekrtury!

Co to jest Olaplex?

Olaplex powstał z myślą nie o maskowaniu problemu zniaszczonych włosów, ale ich całkowitej odbudowie oraz zapobieganiu powstawania kolejnych uszkodzeń. Linia kosmetyków Olaplex składa się z 9 produktów o nieco innym zastosowaniu i charakterystyce. Dzięki szerokiej gamie, produkty Olaple w prosty sposób dostosujesz do wymagań twojej fryzury. Należy natomiast zaznaczyć, że ze względu na dużą koncentrację silnego środka aktywnego, niektóre produkty przystosowane są jedynie do profesjonalnego użytku w salonach fryzjerskich. Dzięki sprawnej ręce specjalisty oraz odpowiednim proporcjom efekt po zabiegu jest niesamowity. Jeśli zależy ci na natychmiastowym efekcie naprawy i odbudowy włosów, warto rozważyć kurację Olaplex.

Jak działa Olaplex? Efekty kuracji Olaplex

Powszechnie wiadomo, że podczas licznych zabiegów kosmetycznych na włosach, ich prostowaniu, oraz lokowaniu na ciepło, powstają zniszczenia. Włosy osłabiają się, są cienkie i łamliwe a za taki stan rzeczy odpowiedzialne są zerwane mostki siarczkowe. To właśnie one odpowiadają za to by włosy były mocne. Olaplex posiada bardzo skoncentrowany środek aktywny, który działa wewnątrz włosa wnikając w jego strukturę. Imaleinian bis-aminopropylowo-diglikolowy odbudowuje zerwane mostki siarczkowe sprawiając, że włosy od razu odzyskują zdrowy wygląd i moc. W odróżnieniu od większości masek i odżywek do włosów Olaplex działa wewnątrz włosa, trwale naprawiając jego strukturę. Właśnie dzięki temu efekty kuracji utrzymują się nieporównywalnie dłużej, a składniki aktywne zawarte w preparacie nie wypłukują się. Należy jednak pamiętać, że kuracja Olaplex nie naprawi zniszczonych końcówek, takie włosy najlepiej po prostu podciąć, by uniknąć większego zniszczenia.

Olaplex – który wybrać? Zestaw Olaplex

Seria Olaplex składa się z 9 kosmetyków, jednak nie trzeba stosować ich wszystkich by otrzymać pożądany efekt. Do preparatów przeznaczonych do użytko przez specjalistów zaliczamy:

 • Olaplex No.1 Bond Multiplier – używany przez fryzjerów najczęściej podczas zabiegu koloryzacji lub rozjaśniania. Olaplex No.1 dodawany jest to mieszanki koloryzującej ochraniając włosy przed zniszczeniem,
 • 2 Bond Perfector – utrwalacza wiązań siarczkowych, używany by wzmocnić działanie No.1

Do użytku domowego producent poleca:

 • 3 Hair Perfector – pozwoli dłużej cieszyć się efektem pracy fryzjera,
 • Olaplex No.0 Intensive Bond Builder – intensywna kuracja odbudowująca włosy,
 • Olaplex No.4 Bond Maintenance – szampon do włosów,
 • Olaplex No.4P Bond Maintenance – neutralizujący szampon do włosów blond,
 • Olaplex No.5 Bond Maintenance – odżywka do włosów,
 • Olaplex No.6 Bond Smoother – odbudowujący krem stylizujący,
 • Olaplex No.7 Bonding Oil – olejek odbudowujący i wygładzający włosy,
 • Olaplex No.8 Bond Intense Moisture Mask – regenerująca maska do włosów oraz
 • Olaplex 4-in-1 Bond Intense Moisture Mask – intensywnie odżywiająca maska do włosów

Kuracja Olaplex pomoże poprawić wygląd praktycznie każdych włosów. Należy jednak pamiętać, że kosmetyk nie prostuje fryzury! Wraz z codzienną pielęgnacją, Olaplex da długotrwałe i bardzo zadowalające efekty.