Euro 2012 – wielkie nadzieje Polaków

views
0

Po raz pierwszy w historii na terenie Polski odbędzie się wielka, międzynarodowa impreza piłkarska czyli Euro 2012. Turniej finałowy organizujemy wspólnie z Ukrainą. Tegoroczne Mistrzostwa Europy zainauguruje mecz Polska – Grecja, który odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sam nowy, stołeczny stadion to już temat na inną rozmowę – przeciągająca się budowa i problemy z oddaniem go do użytku nie schodziły z ust dziennikarzy, kibiców ale i polityków.

Wracając do samego turnieju: kandydatura Polski i Ukrainy pokonała ośmiu rywali. O organizację Euro 2012 starały się oprócz nas także: Włochy, Chorwacja wspólnie z Węgrami, Szkocja wspólnie z Irlandią Północną, Azerbejdżan, Grecja, Rosja, Rumunia i Turcja.

Do ostatniej tury wyborów organizatora turnieju finałowego Euro 2012 przebrnęli Włosi, Chorwacja z Węgrami oraz Polska z Ukrainą.
18 kwietnia 2007 roku w szkockim Cardiff wyłoniony został zwycięzca tej rywalizacji i ku zaskoczeniu ogłaszającego wynik Michaela Platiniego (szefa UEFA) Euro 2012 zostało powierzone Polsce i Ukrainie!

Losowanie grup Mistrzostw Europy 2012 było bardzo szczęśliwe dla Biało – Czerwonych. Trafiliśmy w zasadzie na najsłabszych możliwych rywali, bowiem oprócz wspomnianej już wyżej Grecji w dwóch kolejnych meczach fazy grupowej zagramy z Rosją i z Czechami.

A mogło być o wiele wiele gorzej.. Wystarczy spojrzeć na grupę B, w której zagrają Niemcy, Holandia, Dania i Portugalia. Każdy z tych czterech zespołów może dotrzeć do finału, a Holandia, Niemcy i Portugalia są w ścisłej czołówce faworytów do zdobycia tytułów Mistrzów Europy.

Mimo wszystko łatwo i tak nie będzie. Jak to się mówi: piłka jest okrągła i bramki są dwie, obie drużyny w każdym meczu wystawią po jedenastu piłkarzy i wszystko jest możliwe.

Trzymajmy kciuki za Polaków!