Fototapety dla dzieci – pomysł na pokój

views
0

Ciężko czasem sprostać dziecięcym wymaganiom. Szczególnie, gdy zmieniają się co chwilę. Najpierw nasza pociecha jest wielkim fanem Kubusia Puchatka, rok później uwielbia Shreka, a jeszcze później przestaje się interesować bajkami i myśli tylko o zespołach muzycznych. Niezwykle modne w ostatnich latach pokoje tematyczne dla dzieci i młodzieży są oryginalne i ciekawe, ale niestety dość drogie. Samo urządzenie wnętrza pochłania spore koszty. Meble o niespotykanych kształtach czy z rozpoznawalnym dla dzieci motywem potrafią być nawet dwa razy droższe niż zwykłe. Nawet dywany, zasłony i pościel z bohaterami znanych bajek są droższe niż inne.

Poza tym upodobania dziecka szybko się zmieniają, a nie każdego stać na wymianę całego sprzętu raz na rok czy raz na dwa lata. Istnieje jednak znakomite rozwiązanie tego problemu – fototapety dla dzieci. Z pozoru taka opcja może nam się wydawać banalna i nieciekawa, jednak przyjrzyjmy się jej bliżej. Aby stworzyć wyjątkowy pokój tematyczny nie trzeba każdego detalu dopasowywać do wybranego przez dziecka motywu. W rzeczywistości gdyby na każdym drobiazgu w pokoju dziecięcym pojawiała się postać Spidermana czy Hanny Montany, wnętrze wyglądałoby na wizualnie zaśmiecone.

Jeśli wybierzemy fototapety dla dzieci z ich ulubionym motywem, wizualnie zagospodarujemy bardzo dużą część pokoju. Gdy do naszego dziecka przyjdą koleżanki czy koledzy, od razu rzuci im się w oczy kolorowa, tematyczna tapeta. Do tego wystarczy dodać kilka drobiazgów, na przykład abażur na lampę czy poduszkę ze znaną dziecku postacią lub ulubionym motywem, i pokój tematyczny gotowy! Rozwiązanie to jest nie tylko tanie, ale też praktyczne. Jeśli mamy małe dzieci, możemy się spodziewać, że ściany szybko się wybrudzą, a nawet zniszczą. Fototapety dla dzieci są wykonane z materiału, który łatwo można czyścić.

Nawet jeśli tapeta ulegnie uszkodzeniu, wymiana jej jest o wiele tańszym i prostszym przedsięwzięciem niż wyrównywanie i malowanie ścian. Warto wziąć pod uwagę to ciekawe i praktyczne rozwiązanie, tym bardziej, iż fototapety są teraz bardzo modne nie tylko w pokojach dziecięcych. Wielbiciele oryginalnego designu zdobią nimi wnętrza sypialni, kuchnie, a nawet łazienki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć wodospad górski w łazience, uroczą łąkę w sypialni, a nawet białe obłoczki nad blatem kuchennym!