Funkcjonalna witryna do kuchni

Funkcjonalna witryna do kuchni

7 views
0

Czy witryna do kuchni jest dobrym pomysłem? Wielu osobom ten mebel kojarzy się z historią zamierzchłych czasów. Niektóre osoby mają żywo przed oczami obraz wizyt w babcinej kuchni, gdzie witryna miała swoje honorowe miejsce.

Stara witryna do kuchni

Sentyment do babci pozostał. Może nie ma jej już na tym świecie, ale pozostała witryna, która przypomina o dobrych czasach. Czy to dobry pomysł, aby zaprosić ją do swojej nowoczesnej kuchni? Oczywiście, że tak. Jeżeli mebel jest w dobrym stanie, to jak najbardziej można zabrać go do siebie i znaleźć honorowe miejsce, gdzie będzie się efektownie prezentować. Witryna do kuchni odziedziczona po babci nie tylko ma pełnić funkcję sentymentalna, ale ma być również praktycznym meblem, gdzie będzie można przechowywać wiele rzeczy.

Oszklona witryna do kuchni

Witryna do kuchni na ogół składa się z dwóch elementów (chociaż nie jest to sztywna reguła). Dół jest zabudowany drzwiczkami, a góra to część przeszklona, gdzie można przechowywać ozdobną zastawę stołową, którą wyjmuje się przy uroczystych obiadach lub najbardziej reprezentacyjne filiżanki do kawy razem ze spodkami. Witryny z dawnych czasów idealnie pasują do tradycyjnych stylów wnętrzarskich. Przy czym w przypadku stylu nowoczesnego – minimalistycznego będzie ciekawym punktem, który będzie wyraźnie odznaczał się w chłodnych wnętrzach. Stara, stylizowana witryna, będąca bardzo często efektem ręcznej pracy rzemieślnika, sprawi, że całe wnętrze kuchenne stanie się cieplejsze i bardziej klimatyczne.