Gdańska eskapada z noclegiem w Hiltonie

2 views
0

Wybierając się nad polskie Morze Bałtyckie nie sposób nie odwiedzić sławetnego Trójmiasta, a w szczególności przesiąkniętego wielowiekową historią Gdańska.

To wyjątkowe miejsce na krajowej mapie turystycznej oferuje przyjezdnym niepowtarzalną, międzynarodową atmosferę miasta pełnego architektonicznego piękna i inspiracji. Obierając kurs w ten rejon Polski warto zatrzymać się w jednym z najlepszych hoteli na świecie – Hiltonie.

Gdańsk jest bardzo dobrym przykładem multi-kulturowego miasta, co jest doskonale widoczne m.in. w zachwycającej architekturze pochodzącej z różnych okresów historycznych (gotyk, renesans, manieryzm, barok). Spacer w takiej urokliwej scenerii, z kryjącymi się za każdym rogiem muzeami i galeriami, kawiarniami i restauracjami, to spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wybrednego turysty.

Aby w zupełności zatopić się w tysiącletniej historii miasta Gdańska i mieć doskonały punkt wypadowy do eksploracji tejże aglomeracji, warto zatrzymać się na nocleg w pięciogwiazdkowym Hotelu Hilton, który nota bene jest zlokalizowany w miejscu zajmowanym niegdyś przez zamek, którego gospodarzami byli rycerze Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, czyli po prostu Krzyżacy. Hotel Hilton w Gdańsku znajduje się w samym sercu starego miasta nad rzeką Motławą. Z jego okien roztacza się majestatyczny widok na piętnastowieczny Żuraw symbolizujący historię i dziedzictwo branży stoczniowej Gdańska. Atutem lokalizacji hotelu, szczególnie dla turystów i biznesmenów przyjeżdżających do Polski z zagranicy, jest to, iż znajduje się on w niewielkiej odległości od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Każdy, kto zatrzyma się w Hotelu Hilton w Gdańsku, oprócz niesamowitych widoków oraz niepowtarzalnej atmosfery starego miasta, ma do dyspozycji jeden ze 150 komfortowych pokoi lub apartamentów, przygotowanych przez profesjonalną obsługę hotelową. Dla osób podróżujących w celach biznesowych lub naukowych stworzono 4 nowoczesne sale konferencyjne oraz 2 eleganckie sale bankietowe o łącznej powierzchni prawie 600 m2. Ponadto goście hotelowi mogą skorzystać z położonego na najwyższej kondygnacji budynku kompleksu Wellness wyposażonego w unikatowy letni taras Urban Beach.

Mimo ogromnej oferty restauracyjnej oraz rozlicznych kawiarenek usytuowanych w obrębie gdańskiego starego miasta, będąc gościem Hiltona nie można nie spróbować wykwintnych dań serwowanych przez restaurację „Mercato”. Lokat w 2012 roku zajął pierwsze miejsce w trzech z czterech możliwych kategorii konkursu Wine & Food Noble Night. Taka nobilitacja to wystarczająca zachęta, by skosztować na przykład kremu ze szparagów czy łososia sous vide.

Źródło informacji: HiltonGdansk.pl