Gdzie stosować kurtyny z PCV?

views
0

Specjalne zasłony wykonane z plastiku to świetne rozwiązanie w miejscach, w których trzeba np. oddzielić miejsce pracy od reszty pomieszczenia, wyraźnie odseparować wyznaczony teren. Mimo, że plastikowe kurtyny dobrze izolują, to jednak przejście przez nie jest łatwe i nie wymaga wysiłku.

Niektóre zakłady produkcyjne posiadają maszyny, które muszą być użytkowane w określonej temperaturze, lub chronione przed zabrudzeniem, kurzem, brudem obecnym dookoła. Budowanie osobnego pomieszczenia dla każdego z takich sprzętów jest drogie i uciążliwe. Najłatwiejszym rozwiązaniem w takim wypadku jest kurtyna paskowa, która tworzy odrębne miejsce pracy, wycisza hałas, chroni sprzęt przed pyłem, a w razie potrzeby można przy niewielkim wysiłku przenieść stanowisko w inne miejsce.

Montaż kurtyny paskowej nie jest trudny i w zasadzie polega na przykręceniu do ściany specjalnej listwy. Do tego celu należy użyć kołków rozporowych dostosowanych do rodzaju ściany (tutaj nadaje się także nadproże). Na listwie znajdują się otwory, które ułatwiają cały proces montażu. Po jej dokręceniu, na listwę zakłada się pasy, które posiadają doczepione płytki z niewielkimi otworkami. Do ich produkcji używa się stali nierdzewnej, która gwarantuje, że kurtyna paskowa będzie służyć długi czas. Dodatkowo, są one zaokrąglone na brzegach, a tym samym są w pełni bezpieczne. Dzięki odpowiedniej konstrukcji listew pasy są zabezpieczone przed wypadnięciem bez względu na to, w jaki sposób zostały przymocowane.

Pojedyncze pasy są wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które jest miękkie i elastyczne, choć grube. W zależności od przeznaczenia, pasy wykazują różne cechy. Kurtyny paskowe dzieli się na kilka typów: standardowy (gdzie temperatura otoczenia nie spada poniżej minus pięciu stopni), chłodniczy (do pomieszczeń, w których temperatura może spadać nawet do -35 stopni), bezbarwne o lekko niebieskim zabarwieniu, w którym przejrzystość wynosi około osiemdziesiąt procent, a także samoczynnie gasnący (poszczególne elementy w kurtynie paskowej są wykonane z materiału, który nie wydziela dymu i nie płonie).