GRILLOWANIE ZIMĄ? TAK. Z GRILLEM KONTAKTOWYM

views
0

Grillowanie jest nie tylko jednym ze sposobów przyrządzania jedzenia, to także jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. Trudno jednak grillować zimą, a jeszcze trudniej w kawalerce z balkonem.

Zrób to w kuchni

Chyba każdy z nas ma słabość do pieczonych w ten sposób kiełbasek sznycli czy szaszłyków. Nieprawdą jest, że grillować można tylko przy sprzyjającej aurze i tylko jeśli posiada się dom z ogrodem. Wystarczy zaopatrzyć się w grill kontaktowy, dzięki któremu można się cieszyć wspaniałym smakiem i aromatem grillowanych potraw w zaciszu własnej kuchni bez względu na porę roku i warunki pogodowe. Ponadto może pełnić jednocześnie funkcję grilla i opiekacza.

Jedz zdrowiej

Mięso upieczone w ten sposób zawiera mniej tłuszczu, niż smażone na patelni, gdyż wytapia się go sporo podczas samego procesu. Dlatego też odgrywa ważną rolę w żywieniu dietetycznym. Dzięki temu, że elektryczny grill kontaktowy ma wbudowany termostat, łatwo uniknąć przypalenia, a jak wiadomo zwęglone części zawierają szkodliwe dla zdrowia – bo rakotwórcze – toksyny.

Ciesz się wygodą

Dwie ryflowane, pokryte teflonem płyty grzejne znacznie skracają czas przygotowania posiłku i nie wymagają przewracania produktu. Można także zaprogramować czas oraz temperaturę i zająć się w tym czasie np. przygotowaniem dodatków w postaci sałatki lub orzeźwiających napojów. Łatwiejsza i mniej skomplikowana, niż w przypadku grilla tradycyjnego, jest też obsługa elektrycznego grilla kontaktowego, ponieważ nie wymaga rozpalania ognia, oczekiwania na rozżarzenie się węgli, a jego czyszczenie trwa zaledwie kilka minut i wymaga jedynie ciepłej wody i zwyczajnego środka czyszczącego.

Rozwijaj kreatywność

Najczęściej grilluje się mięso i ryby, a tymczasem w ten sposób przygotowywać można większość warzyw, niektóre owoce, grzyby, a nawet pieczywo. W księgarniach znaleźć można specjalne wydania z przepisami kulinarnymi przeznaczone do wykonania z użyciem grilla. Można także samemu poeksperymentować i wymyślić własny przepis.

Więcej o elektrycznych płytach grzewczych i grillach kontaktowych na http://emaks.pl/gastronomia-1/plyty-grillowe-grille-kontaktowe.html .